VaghtEngland

تحصیل در دانشگاه آکسفورد

چطور باید از دانشگاه آکسفورد پذیرش بگیرم؟

انگلستان یکی از کشورهای مهم تحصیلی برای دانشجویان است. این کشور دانشگاه‌های معتبری دارد که با تحصیل در آنها مدارکی طلایی دریافت خواهید کرد و می‌توانید در هر جای دنیا بهترین شغل ممکن را به دست بیاورید. یکی از دانشگاه‌های بسیار قدیمی و معروف در انگلستان دانشگاه آکسفورد می‌باشد. این دانشگاه در زمان نامشخصی در تاریخ انگلیس تأسیس شده و از آن زمان تاکنون مرکز بسیاری از تحقیقات علمی در زشته‌های مختلفی تحصیلی است. حالب اینجاست که بعد از این همه سال هنوز هم دانشگاه آکسفورد اعتبار بالایی دارد و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود. برآوردها حاکی از این است که دانشگاه آکسفورد از قرن یازده میلادی شروع به کار کرده و دومین دانشگاه قدیمی در دنیا است. دانشجویان زیادی در سراسر دنیا علاقه دارند از این دانشگاه پذیرش بگیرند تا علاوه بر تحصیل در دانشگاهی بسیار معتبر، شانس زندگی در شهر زیبا و تاریخی آکسفورد را هم داشته باشند. ما در این مطلب اطلاعات کاملی در مورد نحوهٔ اخذ پذیرش از دانشگاه آکسفورد و نیز اخذ ویزای تحصیلی انگلیس اطلاعات بسیار مفیدی را به شما ارائه می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

آیا تحصیل در دانشگاه آکسفورد آسان است؟

باید طراحتاً گفت که اینطور نیست. در رتبه بندی‌های استاندارد جهانی، دانشگاه آکسفورد پنجمین دانشگاه برتر دنیا شناخته شده  و این نشان از اعتبار بالای این دانشگاه و مدارکش دارد. کسی که وارد دانشگاه آکسفورد می‌شود و شروع به تحصیل می‌کند باید سختی‌های زیادی را تحمل کند و به نوعی خودش را وقف تحصیلات کند؛ اما این افراد می‌دانند که با چند سال سختی می‌توانند آیندهٔ درخشانی داشته باشند و برای همین تعداد بسیار اندکی از دانشجویان این دانشگاه انصراف داده و در جا می‌زنند. به علاوه حجم بالای تقاضا برای تحصیل در دانشگاه آکسفورد در سراسر دنیا باعث شده شرایط پذیرش دانشجو در این مرکز آموزشی با قوانین سختگیرانه‌ای همراه شود و این بدان معنا است که اگر قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید، باید از همان ابتدای کار کفش‌های آهنی به پا کنید و از سختی‌ها نهراسید و به علاوه بار علمی بالایی هم داشته باشید.

برای چه رشته‌هایی می‌توان به دانشگاه آکسفورد درخواست پذیرش داد؟

اولین چیزی که باید در پذیرش یک دانشگاه در نظر بگیرید این است که روال، قوانین و شرایط پذیرش آن دانشگاه را مو به مو مطالعه کنید و شرایط خودتان را به موارد مورد نیاز آن نزدیک کنید. به این صورت است که می‌توانید به اخذ پذیرش از دانشگاهی مثل دانشگاه آکسفورد انگلستان امیدوار باشید. خبر خوب اینکه دانشگاه‌ آکسفورد رشته‌های بسیار متنوعی را پوشش می‌دهد و این باعث می‌شود افراد مختلف با گرایش‌های علمی و رشته ای متفاوت امکان تحصیل در این دانشگاه را داشته باشند. دانشگاه آکسفورد دانشکده‌ها، کتابخانه، موزه، مراکز تحقیقاتی و بخش‌های متفاوت دیگری دارد که همه در جهت رشد و گسترده بودن خدمات دانشگاه تلاش می‌کنند. شمردن رشته‌های دانشگاه آکسفورد خیلی زمان بر خواهد بود و ما در اینجا دانشکده‌های مختلف آن را به شما معرفی می‌کنیم. قطعاً می‌توانید با بررسی هر دانشکده متوجه شوید که این دانشگاه رشتهٔ شما را برای تدریس دارد یا نه. دانشکده‌های دانشگاه آکسفورد عبارتند از دانشکدهٔ مهندسی، دانشکدهٔ پزشکی، دانشکدهٔ فلسفه و الهیات، دانشکدهٔ اقتصاد و مدیریت، دانشکدهٔ ریاضی، دانشکدهٔ حقوق، دانشکدهٔ زبان و ادبیات، دانشکدهٔ موسیقی و دانشکدهٔ شیمی. در مجموع دانشگاه آکسفورد نه دانشکده دارد و در هر دانشکده رشته‌های مختلفی به عنوان زیر شاخه تدریس می‌شود.

آیا می‌توان از دانشگاه آکسفورد بورسیهٔ تحصیلی گرفت؟

بله. این خبر خیلی خوبی برای شما متقاضیان محترم است تا بدانید اگر شرایط لازم و مورد نیاز این دانشگاه را داشته باشید، می‌توانید از دانشگاه آکسفورد بورسیهٔ تحصیلی بگیرید تا نسبت به هزینه‌های تحصیلی استرس کمتری داشته باشید. برای مقطع کارشناسی ارشد، دانشجو باید از دانشگاه معتبری فارغ التحصیل مقطع لیسانس باشد. در مورد دانشگاه‌های معتبر و مورد قبول باید در سایت دانشگاه آکسفورد جستجو کنید. به علاوه متقاضی بورسیهٔ تحصیلی دانشگاه آکسفورد بایستی معدل بالای هجده داشته باشد و از لحاظ علمی مورد تائید قرار گرفته باشد. در مورد تائیدیهٔ علمی به دو توصیه نامه از سوی اساتید دانشگاهی هم نیاز دارید. از دیگر شرایط اخذ بورسیهٔ تحصیلی دارای بودن مدرک GMAT است. حداقل نمره در این مدرک ابید ششصد و پنجاه باشد. جایگزین این مدرک می‌تواند مدرک GRE باشد. در این مدرک هم حداقل نمره صد و شصت است. به علاوه حتماً مدرک آیلتس ارائه دهید. بایستی آیلتس آکادمیک با حداقل نمرهٔ هفت و نیم داشته باشید و در این مورد هم می‌توانید مدرک جایگزین تافل با حداقل نمرهٔ صد و ده را ارائه کنید. از دیگر موارد انگیزه نامه است که در آن دلیل درخواست بورسیهٔ تحصیلی را در پانصد کلمه ارائه می‌کنید. در کنار انگیزه نامه بایستی رزومهٔ تحصیلی خود را نیز بفرستید.

دانش زبانی چقدر در پذیرش دانشگاه آکسفورد تأثیر دارد؟

اگر بخواهید از دانشگاه آکسفورد پذیرش بگیرید، باید قوانین و شرایط آن را مو به مو اجرا کنید تا بتوانید نظر کارشناسان را به خود جلب کنید. یکی از شرایط بسیار مهم در پذیرش، دانش زبانی شما است و باید گفت تأثیر بسیار زیادی دارد. اینکه برای پذیرش دانشگاه آکسفورد چه نمره‌ای از آیلتس را نیاز دارید به این بستگی دارد که در چه رشته و چه مقطع تحصیلی پذیرش می گیرید. در هر صورت باید آیلتس آکادمیک داشته باشید و در اصل بدون این مدرک زبان درخواست پذیرش شما به هیچ عنوان قبول نمی‌شود. نکتهٔ دیگر اینکه حداقل نمره‌ای که دانشگاه آکسفورد برای دانشجویان در نظر گرفته است، نمرهٔ هفت آیلتس آکادمیک است.

مراحل ارسال درخواست پذیرش برای دانشگاه آکسفورد چگونه است؟

شما به عنوان اولین قدم باید فرم درخواست پذیرش را از سایت دانشگاه پیدا کرده و آن را پر کنید. در همین حین با تحقیق متوجه شوید که برای مقطع و رشتهٔ تحصیلی مورد نظرتان چه نمرهٔ آیلتسی نیاز است و شروع به گذراندن دوره‌های آیلتس و دادن آزمون کنید تا نمرهٔ مورد نیاز را به دست آورید. به علاوه باید در مورد نوشتن توصیه نامه و انگیزه نامه تبهر پیدا کنید و بتوانید انگیزهٔ تحصیل در این دانشگاه را با ادبیات مناسب و مستندات لازم ارائه کنید. سپس باید تمامی مدارک دانشگاهی خود را به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه کرده و همراه با دیگر مدارک مورد نیاز برای دانشگاه آکسفورد ارسال کنید تا بتوانید بهترین نتیجهٔ ممکن را بگیرید. بهتر است در این زمنیه حتماً با مشاور در ارتباط باشید تا از هر گونه خطایی جلوگیری کنید.

برای آشنایی با قوانین جدید اخذ ویزای انگلیس و نیز بهره مندی از اطلاعات به روز مشاوران ما، می‌توانید با شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس گرفته و از خدمات اخذ ویزای انگلیس، وقت سفارت انگلیس، پیکاپ ویزای انگلیس و نیز تورهای انگلستان و بریتانیا در شرکت معتبر گردشگری و مسافرتی ساحل شنی جویا شوید.

 

چه زمانی بایستی درخواست پذیرش خود را به دانشگاه بفرستیم؟

یکی از نکات مهمی که در درخواست پذیرش دانشگاه آکسفورد یا هر دانشگاه دیگری باید به آن توجه شود، بازهٔ زمانی ارسال درخواست است. هر دانشگاهی یک بازهٔ زمانی مشخصی برای دریافت درخواست‌های پذیرش دارد و شما باید این نکته را رعایت کنید. برای دانشگاه آکسفورد شما تا اواسط اکتبر فرصت دارید تا درخوساتان را ارسال کنید و بعد از آن درخوسات‌ها بررسی یا ثبت نمی‌شود. یکی دیگر از نکات مهم در مورد پذیرش دانشگاه آکسفورد این است که نمی‌توانید همزمان با ارسال درخواست پذیرش به این دانشگاه، برای دانشگاه کمبریج هم درخواست بفرستید و فقط یکی از اینها را باید انتخاب کنید. اگر به هر دو دانشگاه ارسال درخوسات کنید در هیچ کدام قبول نخواهید شد. پیش از هر کاری در مورد هزینه‌های تحصیل در دانشگاه آکسفورد، هزینهٔ زندگی و مسکن و دیگر موارد به خوبی تحقیق کنید تا مطمئن شوید از پس هزینه‌ها برمی‌آیید. این را بدانید که با تحصیل در دانشگاه تنها اجازهٔ کار نیمه وقت را دارید و با توجه به فشارهای درسی خیلی از دانشجوها همین کار را هم انجام نمی‌دهند. پس شرایط مالی اهمیت بالایی دارد.

برای درخواست پذیرش دانشگاه آکسفورد به چه مدارکی نیاز داریم؟

 

یکی از شرایط اخذ پذیرش از این دانشگاه این است که میانگین نمرات کنکور شما در هر دو بخش عمومی و تخصصی بالای هشتاد درصد باشد و این موضوع قابل استناد هم باشد. برای جمع بندی نکات ارائه شده در بخش‌های قبلی باید گفت که بایستی مدارک زیر را آماده کنید یا به شرایط زیر مسلط باشید:

  • ارائهٔ توصیه نامه از سوی اساتید دانشگاهی
  • تسلط بر مهارت‌های زبانی و مدرک آیلتس آکادمیک که با توجه به رشته و مقطع تحصیلی بین نمرهٔ هفت تا هشت متغیر است
  • ارائهٔ مدارک تحصیلی پیشین همراه با ریز نمرات با ترجمهٔ رسمی آنها
  • ارائهٔ رزومهٔ تحصیلی و فردی
  • ارائهٔ انگیزه نامه برای اینکه مشخص کنید هدف شما از تحصیل در دانشگاه آکسفورد چیست و برای دورهٔ پس از تحصیل چه برنامه‌هایی دارید
  • ارائهٔ نمره‌های آزمون‌های زبان اشاره شده در بخش‌های قبلی

برای اخذ ویزای تحصیلی باید چه کار کرد؟

همانطور که می‌دانید یکی از پر طرفدارترین ویزاها که متقاضی زیادی دارد ویزای دانشجویی یا به عبارتی دیگر ویزای تحصیلی است. کشور انگلستان دارای بهترین کالج‌ها و دانشگاه‌ها و در کل مراکز آموزشی دنیا بوده و خیلی از دانشجویان ایرانی هم ترجیح می‌دهند دورهٔ تحصیلی‌شان را در یکی از از این مراکز بگذرانند. البته همانطور که قبلاً اشاره شد تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس کار ساده‌ای نیست و اصلاً نمی‌شود فشار تحصیلی آن را با دانشگاه‌های ایران مقایسه کرد. برای همین اگر واقعاً هدفمند هستید و می‌خواهید با یک دوره تحصیلی سخت به آیندهٔ خوبی برسید و موفق شوید، به فکر تحصیل در انگلیس و اخذ ویزای تحصیلی باشید. باید به شما بگویم که برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس باید امتیاز کسب کنید. حداکثر امتیاز لازم برای اخذ ویزای دانشجویی انگلیس چهل است و اگر شما بتوانید با ارائهٔ مدارک مورد نیاز سی امتیاز هم بگیرید، موفق به اخذ ویزای دانشجویی خواهید شد. البته این را هم بدانید که ویزای تحصیلی انگلیس خودش به سه دستهٔ ویزای کوتاه مدت، ویزای عمومی و ویزای بلند مدت صادر می‌شود و دورهٔ تحصیلی‌ای که می‌خواهید طی کنید نشان می‌دهد کدامیک از این سه نوع ویزا برایتان مناسب است.  بیایید کمی این موضوع را دقیقتر بشکافیم و برای درک بهتر یکی از این سه نوع ویزای تحصیلی را بررسی کنیم. برای اخذ ویزای کوتاه مدت تحصیلی باید بالای هجده سال داشته باشید و صرفاً برای امور پژوهشی درخواست ویزا بدهید. در مورد دیگر انواع ویزای تحصیلی می‌توانید با همکاران ما در شرکت مسافرتی و گردشگری ساحل شنی در تماس باشید. البته جز این دسته بندی، دسته بندی دیگری هم برای انواع ویزای تحصیلی وجود دارد. در این نوع دسته بندی سن متقاضیان ملاک است؛ افرادی که بالای شانزده سال دارند و افرادی که بین چهار تا شانزده سال باشند و بخواهند برای تحصیل در مدارس عازم انگلیس شوند. در مورد دستهٔ دوم بایستی رضایت محضری والدین هم در مدارک باشد و در هر دو مورد تمکن مالی اهمیت زیادی دارد.

ما در شرکت مسافرتی و گردشگری ساحل شنی همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. برای اخذ ویزای انگلستان، وقت سفارت انگلیس و پیکاپ ویزای انگلیس و نیز و اطلاع از شرایط و قوانین مسافرتی در هر کشور می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید. پل ارتباطی ما با شما شمارهٔ 02157938 است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن