جاذبه‌های گردشگری

بناهای تاریخی بیرمنگام

شهر بیرمنگام انگلیس را بشناسید

بیرمنگام یکی از شهرهای تاریخی و قدیمی انگلستان است که امروزه به عنوان دومین شهر بزرگ این کشور شناخته می‌شود. جالب است بدانید که این شهر در زمان‌های دور یک دهکدۀ کوچک بود و در آن کاری جز کشاورزی انجام نمی‌شد. اما با گذر زمان بیرمنگام رشد کرد، صنعت به آن وارد شد و امروز بعد از لندن پر جمعیت‌ترین شهر انگلستان شمرده می‌شود. ما در این مطلب به بررسی جاذبه‌های تاریخی و بناهای دیدنی در شهر بیرمنگام خواهیم پرداخت تا شهر جدیدی از انگلیس را به شما معرفی کنیم. پس همراه ما باشید.

کمی از بیرمنگام بیشتر بدانید

از جمله مشخصه‌ها و ویژگی‌های شهر بیرمنگام (Birmingham) معماری جذاب و دیدنی و بناهای تاریخی بی نظیر آن است. این شهر امروزه تلفیقی از معماری کلاسیک و مدرن است و شما می‌توانید از سبک معماری اصیل و کلاسیک گرفته تا طرح‌های مدرنی که هوش از سرتان می‌برد، همه را در این شهر ببینید و لذت ببرید. بیرمنگام شهری با استانداردهای بالای زندگی، سطح رفاه اجتماعی بسیار بالا و موقعیت‌های شغلی بی نظیر است. به علاوه جاذبه‌های گردشگری آن برای هر توریستی دیدنی و حائز اهمیت است.

این شهر امروزه بیش از دو میلیون و ششصد هزار نفر جمعیت دارد. این عدد در مقابل لندن با بیش از نه میلیون نفر جمعیت خیلی پایین است؛ اما باز هم دومین شهر پر جمعیت انگلیس است. شهر بیرمنگام را زادگاه انقلاب صنعتی و نخستین شهر صنعتی در دنیا می‌دانند. این شهر در طول زمان دستخوش تغییرات زیادی بوده است و امروزه آن را شهری امن با جاذبه‌های گردشگری فراوان می‌دانیم که در زیر به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم:

تالار شهرداری بیرمنگام؛ از دیدنی‌های شهر

در بخش‌های قبلی گفتیم که بیرمنگام شهری با جاذبه‌هاب تاریخی و اماکن و بناهای مهم است. بنابراین در این مطلب به طبیعت این شهر توجه زیادی نشده و توجه ما به ناها و اماکن مهم بیرمنگام معطوف است. یکی از مهمترین این بناها تالار شهرداری شهر یا همان تاون هال است که در میدان ویکتوریا قرار دارد و از اوایل قرن نوزده میلادی تاکنون سر پا است. البته که این تالار در قرن بیست و یک حدود شش سال مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. اگر به تصویر نگاه کنید شاید ستون‌های آن را در برنامه‌های مختلف تلویزیونی یا فیلم‌ها به یاد بیاورید.

خانۀ شورای شهر بیرمنگام

از دیگر بناهای مهم در شهر خانۀ شورای  شهر بیرمنگام (Birmingham City Council House) است. این بنا را می‌توان بی شک جزو بزرگترین بناهای شهر بیرمنگام دانست. خوبی خانۀ شورای شهر این است که در مکان خوبی قرار دارد و شما می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید؛ چرا که از ورودی میدان چمبرلین به موزۀ هنری بیرمنگام می‌خورد و از ورودی میدان ویکتوریا به تالار شهرداری بیرمنگام نزدیک است و به علاوه بالکنی دارد که رو به فضایی باز می‌شود که جشن‌های مختلف در آن برگزار می گردد.

ایستگاه راه آهن خیابان کرزن

کمی از بناها فاصله بگیریم و در این بخش و بخش بعدی دو ایستگاه راه آهن مهم به شما معرفی کنیم. ایستگاه راه آهن خیابان کرزن (Curzon)  دیگر یک ایستگاه تاریخی شمرده می‌شود؛ چرا که استفاده‌ای از آن نمی‌شود و صرفاً برای بازدید عموم کاربرد دارد. این استگاه تا اواسط قرن بیست میلادی مشغول به کار بوده و انواع قطارهای مسافری و باری در آن رفت و آمد می‌کردند. اما امروزه به یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری بیرمنگام تبدیل شده است.

ایستگاه راه آهن خیابان مور

از دیگر ایستگاه‌های مهم راه آهن در این شهر می‌توان به ایستگاه راه آهن خیابان مور (Moor) اشاره کرد که تاریخ ساخت آن به اوایل قرن بیست میلادی برمی گردد و امروزه هم فعال است و در آن مسافر جا به جا می‌شود. جالب است بدانید که مسئولان شهر بییرمنگام قصد داشتند این ایستگاه را هم ببندند و یک ایستگاه جدید برای این مسیر احداث کنند. همین کار را هم کردند؛ اما مردم می‌خواستند از همین ایستگاه استفاده کنند و پافشاری آنها و احترام مسئولان به خواست مردم باعث شد اوایل قرن بیست و یکم دوباره این ایستگاه بازگشایی شود. یکی از مهمترین مسیرهایی که می‌توانید از این ایستگاه بروید به سمت لندن است.

دادگاه‌های ویکتوریا؛ از بناهای دیدنی بیرمنگام

از جمله بناهای بسیار معروف در شهر بیرمنگام که طرفدارهای زیادی دارد و اواخر قرن نوزده میلادی ساخته شد، دادگاه‌های ویکتوریا (Victoria Law Courts) است. از مشخصۀ اصلی این بنا می‌توان به آجرهای قرمز رنگ و زیبای آن اشاره کرد. معماری این بنا فوق العاده زیبا و خیره کننده است و جزو بهترین بناهای تاریخی دنیا قرار می گیرد. نکتۀ جالب اینکه هنوز که هنوز است در همین بنا جلسات قضایی شهر برگزار می‌شود و مورد استفاده قرار می گیرد.

برای آشنایی با قوانین جدید اخذ ویزای انگلیس و نیز بهره مندی از اطلاعات به روز مشاوران ما، می‌توانید با شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس گرفته و از خدمات اخذ ویزای انگلیس، وقت سفارت انگلیس، پیکاپ ویزای انگلیس و نیز تورهای انگلستان و بریتانیا در شرکت معتبر گردشگری و مسافرتی ساحل شنی جویا شوید.

کلیسای جامع سن فیلیپس؛ از مهمترین کلیساهای انگلیس

یکی از مهمترین بناهای شهر و مهمترین کلیساهای انگلیس همین کلیسای جامع سن فیلیپس (St Philip’s Cathedral) است. این کلیسا قدمت زیادی دارد و به اواسل قرن هجده میلادی برمی گردد. در آن زمان هنوز بیرمنگام یک شهر بزرگ نبود و نیازی به کلیسای جامع نداشت. برای همین در ابتدای ساخت این کلیسا کلیسای جامع نبود؛ اما با گذر زمان، صنعتی شدن شهر و بزرگ شدن آن، اوایل قرن نوزده میلادی این کلیسا به یک کلیسای جامع تبدیل شد. برای دیدن سن فیلیپس باید به خیابان کولمور رو بروید.

گرند هتل؛ از دیدنی‌ها و جایی برای اقامت خاطره انگیز

در شهر بیرمنگام هتلی به نام گرند هتل  (The Grand Hotel) قرار دارد که تاریخ ساخت آن به اواخر قرن نوزده میلادی برمی گردد. این هتل بسیار زیبا و دیدنی است. تا قبل از شروع قرن بیست و یک از این هتل صرفاً بازدید عمومی به عمل می‌آمد و دیگر قابل استفاده نبود. اما در سال 2002 میلادی شهردار بیرمنگام دستور بازسازی هتل را صادر کرد. این هتل خیلی زود مورد بازسازی قرار گرفت و امروزه می‌توانید در آن اقامت فوق العاده‌ای داشته باشید. جالب اینجاست که سبک ساخت هتل گرند به سبک رنسانس فرانسه است و برای همین چشم‌ها را به خودش خیره می‌کند.

ساختمان‌‌های بَک تو بَک

ساختمان‌های بک تو بک یا همان پشت به پشت  (Back to Backs) را می‌توان جزو مهمترین بناهای شهر بیرمنگام دانست. این ساختمان‌ها امروزه خالی از سکنه هستند و به عنوان موزه‌ای در دسترس گردشگرها قرار گرفته‌اند تا به دیدن جاهایی بروند که در قرن نوزده میلادی قشر کارگری در آنها زندگی می‌کردند. این ساختمان‌ها در واقع به طور دقیقتر به نیمۀ دوم قرن نوزده تعلف دارند و با این زمان بسیار زیادی از آنها نگذشته است، با دیدنشان متوجه می‌شوید که چقدر در گذر زمان تغییرات گسترده بوده و قشر کارگری در آن دوران چع مشقت‌هایی را پشت سر گذاشته است.

موزۀ تالار بلیکسلی

شاید بتوان به جرئت گفت که یکی از قدیمی‌ترین بناهای بیرمنگام همین موزۀ تالار بلیکسلی  (Blakeslee Hall Museum) است کع از اواخر قرن شانزده میلادی بر جای مانده است. برای دیدن موزۀ تالار بلیکسلی باید به یاردلی بروید. این بنا به سبک معماری تئودورها ساخته شده است و در قرن هفده میلادی اشیای بسیار ارزشمندی را هم در آن گذاشتند. البته محیط اطراف موزه و باغ آن هم بسیار دیدنی است و از آن لذت زیادی خواهید برد. جالب اینجاست که طی بمبارانی که در شهر بیرمنگام انجام شد، برخی دیوارهای این موزه هم فرو ریخت و از داخل دیوارها اشیای گرانقیمت و دیدنی‌ای پیدا کردند که امروزه در همین موزه قرار دارد.

سلی مانور؛ یک ساختمان قرن چهاردهمی

از دیگر ساختمان‌های اصیل و قدیمی بیرمنگام که به شما خاطر نشان می‌کند قدمت این شهر چقدر زیادی است می‌توان به سلی مانور (Selly Manor) اشاره کرد. این خانۀ بسیار زیبا و چشمگیر در واقع در قرن چهارده میلادی ساخته شده و از آن زمان تاکنون بر جای مانده است. باید بدانید که قرار بود این ساختمان تخریب شود؛ اما فردی به نام جرج کادبری که یک شکلات سازی معروف هم داشت اجازۀ این کار را نداد و آن را خانۀ خود کرد. این خانه به سبک تئودور ساخته شده و امروزه گردشگران زیادی از دیدن آن لذت می‌برند. این خانه نام جورج کادبری را هم زنده نگه داشت.

تالار اصلی متدیست؛ یکی از مهمترین بناهای شهر

به عنوان آخرین مورد از مهمترین بناهای تاریخی شهر بیرمنگام به تالار  اصلی متدیست  (Methodist Central Hall)اشاره می‌کنیم. بی شک این بنا یکی از ماندگارترین و زیباترین بناهای بیرمنگام است. شما وقتی به بخش شمالی خیابان کورپوریشن می‌روید، با دیدن ساختمانی با آجرهای قرمز و ابهت و شکوهی که دارد، متوجه می‌شوید که به تالار اصلی متدیست رسیده‌اید. این تالار دو هزار صندلی دارد و تعداد زیادی از افراد می‌توانند در آن به دیدن اجراها زندۀ گروه‌های موسیقی بنشینند. تصویر این تالار اصلی را در بالای همین مطلب می‌بینید.

ما در شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی آرزو داریم شما مردم عزیز همواره در صحت و سلامتی روزگار بگذرانید و این دوران را به بهترین وجه ممکن سپری کنید. چنانچه هر گونه سوالی در مورد آخرین اخبار اخذ ویزای انگلیس و دیگر کشورها و نیز وقت سفارت کشورهایی که می‌توانید به آنها سفر کنید و پروازهای کنسل شده و کنسل نشده دارید، می‌توانید با همکاران و کارشناسان ما تماس بگیرید.  ما همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. برای اخذ ویزای انگلستان، وقت سفارت انگلیس و پیکاپ ویزای انگلیس و نیز و اطلاع از شرایط و قوانین مسافرتی در هر کشور می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید. پل ارتباطی ما با شما شمارهٔ 02157938 است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن