VaghtEngland

تحصیل در دانشگاه برادفورد؛ انگلیس

شرایط تحصیل در دانشگاه برادفورد

گاهی بهتر است برای مهاجرت قانونی به کشورهای درجه یک دنیا و بهره مندی از امکانات تجصیل و زندگی در آنها، وارد فضاهایی شویم که شهرت کمتری بین ایرانی‌ها دارند و به همین خاطر درخواست تحصیل در آنها در بین ایرانیان کمتر است. ما در مقاله‌های دیگر این سایت در مورد تحصیل در کمبریج و تحصیل در آکسفورد صحبت کردیم و می‌توانید با رفتن به بخش مقطالب مرتبط در همین صفحه اطلاعات خوبی در مورد تحصیل در این دانشگاه‌های شناخته شده و معتبر انگلستان به دست آورید. اما گاهی می‌توانید شانس خودتان را در دانشگاه‌هایی امتحان کنید که در ایران شهرت چندانی ندارند و به این وسیله احتمال اخذ پذیرش را بالا ببرید. یکی از این دانشگاه‌ها دانشگاه برادفورد است که شهرت و اعتبار جهانی دارد و با این وجود در ایران خیلی شناخته شده نیست. ما در این مطلب به بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه برادفورد می‌پردازیم تا اطلاعات لازم را در مورد اخذ پذیرش از این دانشگاه به دست آورید. پس با ما همراه باشید.

دانشگاه برافورد در کدام شهر واقع شده است؟

خب این بسیار واضح است که دانشگاه برادفورد در شهر برادفورد واقع شده است. اما بگذارید کمی در مورد این شهر و موقعیت جغرافیایی آن توضیح دهیم تا بدانید قرار است وارد چه شهری شوید. شهر برادفورد در منطقۀ غربی یورکشایر انگلیس قرار گرفته است. این شهر هوای لذت بخش و معتدلی دارد و به طور متوسط دمای هوای آن به نه درجه بالای صفر می‌رسد. کسانی که به هوای بارانی علاقه دارند می‌توانند بهشت روی زمین را در این شهر ببینند؛ چرا که در آرام ترین شرایط جوی شهر برادفورد هم بارندگی زیادی را تجربه خواهید کرد. شما در این شهر به لیدز و ویکفیلد هم دسترسی دارید. این شهر از اواخر قرن نوزده میلادی رسماً به صورت یک شهر مستقل در آمد و امروزه حدود شش میلیون جمعیت دارد.

دانشگاه برادفورد در یک نگاه!

دانشگاه برادفورد (University of Bradford) یک دانشگاه دولتی در انگلیس است و همین باعث می‌شود هزینه‌های تحصیل در دانشگاه برادفورد بسیار پایینتر از هزینۀ تحصیل در دانشگاه‌های غیر انتفاعی است. این دانشگاه اواسط قرن بیستم میلادی افتتاح شد و هنوز صد سال از عمر آن نگذشته است. دانشگاه برادفورد در غرب یورکشایر قرار دارد و می‌توان آن را چهلمین دانشگاه افتتاح شدۀ دولتی در کشور انگلیس دانست. این دانشگاه پنج دانشکدۀ بسیار خوب دارد که در بخش بعدی به تقصیل در موردشان حرف می‌زنیم. البته که دانشگاه برادفورد در جامعۀ جهانی بسیار شناخته شده است و اهمیت و اعتبار زیادی دارد؛ اما در ایران خیلی نام و آوازه ندارد و همین باعث می‌شود شانس شما به عنوان یک ایرانی برای ملحق شدن به حدود ده هزار دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه بیشتر از دیگر دانشگاه‌های معروف انگلیس باشد. یک از ویژگی‌های بارز این دانشگاه این است که به عنوان نخستین دانشگاه در سراسر بریتانیا توانست گروه مطالعات صلح را تاسیس کند و امروزه در این زمینه پیشرفت قابل توجهی داشته و یکی از بزرگترین مراکز برای مطالعات صلح در دنیا می‌باشد. در بخش بعدی دانشکده‌های دانشگاه برافورد را به شما معرفی می‌کنیم.

برای آشنایی با قوانین جدید اخذ ویزای انگلیس و نیز بهره مندی از اطلاعات به روز مشاوران ما، می‌توانید با شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس گرفته و از خدمات اخذ ویزای انگلیس، وقت سفارت انگلیس، پیکاپ ویزای انگلیس و نیز تورهای انگلستان و بریتانیا در شرکت معتبر گردشگری و مسافرتی ساحل شنی جویا شوید.

دانشکده‌های مهم دانشگاه برادفورد

دانشکده فنی و مهندسی

در زمان افتتاح دانشگاه برادفورد، دانشکدۀ بسیاری از رشته از هم جدا بود. برای مثال دانشکدۀ کامپیوتر، دانشکدۀ حسابداری و دانشکدۀ مهندسی از هم مجزا بودند. اما در قرن بیست و یکم مسئولان دانشگاه به این نتیجه رسیدند که می‌توانند این رشته‌ها را در یک دانشکده و با یک رویکرد با هم ادغام کنند و به این ترتیب این دانشکده به حالت امروزی درآمد. از جمله رشته‌های مهم این دانشکده می‌توان به رشته‌های مهندسی عمران، مهندسی خودرو، مهندسی مواد، مهندسی مخابرات و مهندسی پلیمر اشاره کرد. البته که مهندسی کامپیوتر هم در این دانشکده طرفدار زیادی دارد.

دانشکده مطالعات بهداشتی

یکی دیگر از دانشکده‌های مهم و پر طرفدار دانشگاه برادفورد دانشکدۀ مطالعات بهداشتی است. این دانشکده رشته‌های مهمی همچون رشتۀ پرستاری را آموزش می‌دهد و مدارکش اعتبار زیادی دارد. از دیگر رشته‌های پر طرفدار و محبوب دانشگدۀ مطالعات بهداشتی می‌توان به رشتۀ رادیو گرافی، مامایی، کار درمانی و فیزیوتراپی اشاره کرد.جالب اینجاست که رشته‌ای به نام رشتۀ درمان دارویی یکی از رشته‌های مخصوص دانشگاه برادفورد در این دانشکده است که به صورت دوره‌های خاص گذرانده می‌شود و در نهایت مدرک معتبری به فرد داده می‌شود.

دانشکده علوم زیستی

این دانشکده دانشجویان زیادی دارد و همین نشان می‌دهد که امروزه افراد زیادی به تحصیل در رشته‌های مرتبط با محیط زیست علاقه دارند تا بتوانند در این زمینه کمک رسان و گره گشا باشند. در این دانشکده رشته‌هایی آموزش داده می‌شود که در زمینۀ شیمی،  داروسازی، علوم پزشکی، علوم بالینی، داروسازی، جغرافیا، محیط زیست، باستان شناسی و غیره کلاس برگزار می‌کند. کلاس‌های این دانشکده هم به صورت دوره‌های دانشگاهی و هم به صورت دوره‌های کوتاه مدت برگزار می‌شود.

دانشکده مدیریت و حقوق

در این دانشکده رشته‌های حسابداری، مدیریت مالی، مدیریت بازرگانی، حقوق، بازاریابی، مدیریت مالی و غیره برگزار می‌شود و البته که رشتۀ حقوق جزو محبوب‌ترین و بهترین رشته‌های آن محسوب می‌شود. دانشجویان رشتۀ حقوق دانشگاه برادفورد مدرک معتبری دریافت می‌کنند و معمولاً می‌توانند به راحتی وارد بازار کار شده و پیشرفت خوبی داشته باشند.

درخواست پذیرش از دانشگاه برادفورد

شرایط و ضوابط مختلفی برای اخذ پذیرش از دانشگاه برادفورد وجود دارد که با توجه به مقطع تحصیلی و رشتۀ مورد نظرتان متفاوت است. اما در حالت کلی به نکات زیر نیاز پیدا خواهید کرد:

  • ارائهٔ توصیه نامه از سوی اساتید دانشگاهی
  • تسلط بر مهارت‌های زبانی و مدرک آیلتس آکادمیک که با توجه به رشته و مقطع تحصیلی بین نمرهٔ هفت تا هشت متغیر است
  • ارائهٔ مدارک تحصیلی پیشین همراه با ریز نمرات با ترجمهٔ رسمی آنها
  • ارائهٔ رزومهٔ تحصیلی و فردی
  • ارائهٔ انگیزه نامه برای اینکه مشخص کنید هدف شما از تحصیل در دانشگاه برادفورد چیست و برای دورهٔ پس از تحصیل چه برنامه‌هایی دارید

خدمات خاص دانشگاه برادفورد

با توجه به اینکه امروزه و در عضر تکنولوژی هر روز خدمات جدیدی برای مردم در مراکز مختلف ارائه می‌شود و مردم به دنبال خدمات راحتتر و ارزانتر هستند، دانشگاه برادفورد از دور عقب نمانده و توانسته خودش را به روز نگه دارد. یکی از خدمات ویژه و خاص این دانشگاه داشتن پورتال آنلاین ثبت نام و حتی آموزش برای دانشجویان است. البته که ثبت نام آنلاین در تمامی دانشگاه‌ها راه اندازی شده است. اما در این دانشگاه می‌توانید به صورت مستفیم و برای ترم اول هم به صورت آنلاین ثبت نام کنید. به علاوه می‌توانید در کلاس‌های آنلاین دانشگاه برادفورد تحصیل کنید و از راه دور در یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا تحصیل کرده و یک مدرک معتبر دریافت نمایید. از جمله کارهایی که در این دانشگاه انجام می‌شود انجام پژوهش‌های آنلاین است که سر و صدای زیادی بر پا کرده و بااینکه حدود یک چهارم از پژوهش‌ها فعلا اینرنتی است، باز هم توانسته رکورد بسیار خوبی باشد. به علاوه امروزه با توجه به شیوع کرونا در انگلیس و فاصله گذاری‌های اجتماعی این خدمات دانشگاه برادفورد طرفدارهای زیادی پیدا کرده است. پژوهش‌های آنلاین این دانشگاه بیشتر در زمینۀ مدیریت، پیرا پزشکی، علوم سیاسی و باستان شناسی است.

از دیگر خدمات دانشگاه برادفورد می‌توان به بخش ورزشی این دانشگاه اشاره کرد که انواع تجهیزات را ارائه داده و چیزهایی مثل سالن ورزشی، زمین بازی و دیوار صخره نوردی را هم دارد. این دانشگاه در زمینۀ رشتۀ پر طرفدار فوتبال هم پیشرفت‌های زیادی داشته و همین اواخر مبلغ قابل توجهی برای پیشرفت تیم‌های دانشگاهی برادفورد به این دانشگاه اهدا شده و فعالیت‌های آن مورد توجه فدراسیون فوتبال قرار گرفته است. تجهیزات فوتبال این دانشگاه هم بسیار خاص است و مواردی از جمله زمین‌های چمن، باشگاه بدن سازی و رختکن در آن موجود می‌باشد. از دیگر خدمات دانشگاه برادفورد برای دانشجویان می‌توان به اینترنت پر سرعت و رایگاه اشاره کرد که امکان تحقیق و پژوهش را برای آنها فراهم می‌کند. همچنین دانشجویان کم توان و معلول هم در این دانشگاه امکانات خوبی برای حضور در کلاس و شرایط محیطی دریافت می‌کنند و همین باعث شده و دوستان معلول رغبت زیادی به این دانشگاه پیدا کنند.

هزینۀ زندگی در شهر برادفورد چقدر است؟

جدا از هزینۀ ثبت نام در دانشگاه که با توجه به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است و می‌توانید با ورود به سایت دانشگاه از آن مطلع شوید، هزینه‌های زندگی در این شهر هم اهمیت زیادی دارد که ما در این مطلب به هزینه‌های اساسی و مبرم اشاره می‌کنیم. نخستین هزینه هزینۀ اقامت است. اگر بخواهید یک واخد آپارتمان یک خوابه در شهر برادفورد اجاره کنید، باید بین چهارصد تا چهارصد و پنجاه پوند در ماه پرداختی داشته باشید. این موضوع به توجه به مکان آپارتمان و اینکه در مرکز شهر قرار دارد یا دور از مرکز شهر متفاوت است. مورد بعدی خورد و خوراک است. اگر خودتان غذا بپزید و بخواهید در طول ماه غذاهای ارزان قیمیت بخورید، باید چیزی حدود حداقل دویست پوند برای این کار کنار بگذارید. یک وعده غذا در رستوران‌های ارزان این شهر حدود پانزده پوند هزینه برمی دارد. در مورد حمل و نقل شهری هم می‌توانید از تاکسی، مترو و اتوبوس استفاده کنید و در این صورت به صورت میانگین به صد پوند به صورت ماهیانه نیاز دارید. هزینۀ اینترنت را هم حدود هفتاد پوند در ماه در نظر بگیرید و بدانید که جزو موارد اساسی شما خواهد بود. چیزی بین صد تا صد و پنجاه پوند در ماه هم حداقل هزینۀ پرداخت قبوض برای شماست. باید بدانید که می‌توانید از خوابگاه استفاده کنید تا هزینه‌هایتان را پایین بیاورید. البته خوابگاه‌ها هم متفاوت هستند و برخی خوابگاه‌های خصوصی به خاطر امکانات فوق العاده‌شان قیمیت بالایی دارند.

ما در شرکت مسافرتی و گردشگری ساحل شنی همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. برای اخذ ویزای انگلستان، وقت سفارت انگلیس و پیکاپ ویزای انگلیس و نیز و اطلاع از شرایط و قوانین مسافرتی در هر کشور می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید. پل ارتباطی ما با شما شمارهٔ 02157938 است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − دو =

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن