جاذبه های توریستی انگلیس

جاذبه های توریستی انگلیس :

اگر قصد سفر به انگلستان را دارید و از اطلاعی از جاذبه های توریستی انگلیس ندارید  ،حتما دوست ندارید که شانس بازدید از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری ان را از دست بدهید.پس…با دیدنی ترین مکان های انگلستان اشنا شوید…

جاذبه های توریستی انگلیس

Roman bath -1 حمام رومن

حمام رومن همیشه توجه گردشگران زیادی را به خود اختصاص میدهد.گردشگران از همه  کشور ها همیشه مشتاق هستند تا از حمام های همگانی قرن 19 بازدید کنند.انها میتوانند از چشمه ی مقدس دیدن کنند، و از دیدن معبدو گرمابه ی رومن لذت ببرند.حمام رومن پایین یک خیابان مدرن واقع شده است.ساختمان های دیگر این خیابان هم از نظر زیبایی دست کمی از این ساختمان ندارند.این منطقه هر ساله میزبان حدود 1 ملیون نفر گردشگر مشتاق است. این حمام عمومی زیبا در برنامه تلویزیونی ویژه سال 2005(7 تا از شگفتی های دنیای غرب)به عنوان یکی از شگفت انگیز ترین های دنیای غرب معرفی شد.

 

Seven sister park-2 پارک هفت خواهر

هفت خواهر،سلسله ای از سخره های گچی است که بر فراز پارک ملی به وسعت 280 هکتار و مشرف به مرتع های زیبای طبیعی کشیده شده است.بازدیدکنندگان این مکان دیدنی میتوانند دوچرخه سواری کنند،قایقرانی کنند،به تماشای پرندگان بنشینند و یا در منطقه پیاده روی کنند.این سخره بر فراز یکی از سواحل بکر و دست نخورده ی بریتانیا قرار دارد که بسیار زیبا و دیدنی به نظر میرسد.

 

University of Cambridg- 3 دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج گذشته از اینکه مرکز پژوهش های ملی انگلستان است،همچنین قدیمی ترین دانشگاه در دنیای انگلیسی زبان هاست.این دانشگاه زیبای تاریخی،حدود 18.000 دانشجو دارد و به دانشجویانش مرکز هنری ، سالن ورزشی و دیگر امکانات تحصیلی عالی را ارايه میدهد.

 

Eden project-4 پروژه ی بهشت

انگلستان همواره در تلاش بوده تا یک پیشقدم در پیشرفت پایدار باشد ،و زمانیکه پروژه ی بهشت را اغاز کرد،ثابت کرد که به این هدف دست یافته است.این منطقه اقامت گاه تعداد بی شماری از افراد جامعه و پروژه های محیطی است.بازدید کنندگان پروژه بهشت قادر به دیدن باغ های خیره کننده و خلاقانه ای هستندکه همانند اثار هنری هستند.این مجموعه بیش از 10 هکتار باغ و باغچه بی نظیر را داراست.

 

Liverpool maritime mercantile city-5 شهر بازرگانی لنگرگاهی لیورپول

 

بازدیدکنندگان این شهر میتوانند شاهد 6 منطقه و گذر گاه های بی نظیری در این مرکز تاریخی باشند.این مکان توصیف کننده ی داستان های توده ی مردم،برده ها و مهاجرانی که از شمال اروپا امده اند است.امروز این شهر تصویری از لنگر گاه های مدرن،با تکنولوژی بالای سیستم انتقال و مدیریت بندرگاه،و خانه ی تجارت های قابل توجه است.

 

Hadrian wall-6 دیوار هادرین

این دیوار زمانی نقش دفاعی بریتانیا را داشته است.در ان زمان از این سرزمین به منظور سنگر نظامی استفاده میشد به همین دلیل انها شروع به ساختن این منطقه کردند.بازدیدکنندگان این مکان تاریخی بی نظیرهنوز میتوانندبخش قابل توجهی از دیوار را که در قرن 19 نجات یافته است نظاره کنند.

 

Durham castle-7 قلعه ی دورهام

این قلعه از سال 1840 توسط دانشگاه اشغال بوده است.اکنون در این قلعه زیبا به روی عموم بازدیدکنندگان باز است.اما از انجا که این قلعه هنوز توسط بیش از صد دانشجو مورد استفاده قرار میگیرد،بازدید این مکان فقط با همراهی راهنمای تور میسر است.این قلعه ی دوست داشتنی در قرن 11 ساخته شده که نشان دهنده ی قدرت و منزلت پادشاهان زمان در شمال انگلستان بوده است.

 

York minster-8 کلیسای یورک

این کلیسا به عنوان یکی از جامع در یورک، انگلستان،و همینطور بزرگترین کلیسا در شمال اروپا شناخته شده است.مهمانان میتوانند از سالن های بزرگ و زیبا لذت ببرند.بازدیدکنندگان همینطور عاشق رنگ امیزی قرون وسطی ای جام ها میشوند ، و پنجره های پنج خواهر که بیشتر از 16 متر ارتفاع دارند.

 

Royal observatory Greenwich- 9 رصد خانه ی سلطنتی گرینویچ

این مکان در تاریخ ناوبری و نجوم نقش مهمی را بازی کرده است.این رصد خانه روی تپه ای واقع در پارک گرینویچ ساخته شده که مشرف به رودخانه ی تامس است.رصد خانه ی سلطنت توسط پادشاه چارلز دوم برای اهداف خاص راه اندازی شده است.این مکان در حال حاظر به عنوان جاذبه های گردشگری انگلستان نگه داری میشود.2 عدد ساعت در اتاق اصلی ساختمان نصب شده اند.

 

Lake District National park-10 دریاچه پارک ملی

این مکان زیبا اغلب به عنوان برکه شناخته میشود و در منطقه ای کوهستانی در شمال غرب انگلستان واقع شده است.این منطقه همچنین به  برکه های شگفت انگیز و زیبای و جنگل ها و کوه هایش معروف شده است.بازدیدکنندگان اغلب بسیار خوشحال میشوند وقتی در میابند که ویلیام وردز ورث و دیگر شاعران قرا 19 در این مکان حضور داشته اند.این مکان همچنین عمیق ترین و بزرگ ترین برکه های انگلستان را دارد. انگلستان در تلاش است که این مکان  را از نظر چشم انداز و فرهنگی به عنوان میراث جهانی ثبت کند.

 

The british museum-11 موزه ی بریتانیا

این مکان با ابهت به منظور نگه داری از تاریخ فرهنگ انسان ساخته شده است.

این شامل کلکسیون های بی نظیریست که تعدادشان به 8 ملیون اثر میرسد.این موزه برای نگه داری  برخی از مهمترین کلکسیون های اقلیم های مختلف در نظر گرفته شده است.کار این موزه در سال 1753 شروع شد،در های این موزه ی تاریخی و مجلل در سال 1759 به روی بازدیدکنندگان باز شد.

Lizard peninsula12 شبه جزیره لیزارد

شبه جزیره ی مامولک!!

اسم شبه جزیره ی لیزارد یا مامولک احتمالا از زبان سلتی امده که در زمان عصر اهن رواج داشت.این مکان بینهایت زیبا و خاص در گذشته بیشتر یه نام قبرستان کشتی ها شناخته میشد!       چرا که این مکان به علت داشتن سخره های متعدد ، برای کشتیرانی جای بسیار خطرناکی بود.اطلاعات تاریخی ادعا میکنند که این مکان سابقا توسط تپه های سنگی مدفون بوده است.

Natural history museum-13 موزه ی تاریخ طبیعی

این موزه از سال 1992 به عنوان موزه ی رسمی بریتانیا شناخته شد.این مکان سکونت گاه انواع نمونه های علمی کره زمین و حیات بر روی ان است.بازدیدکنندگان میتوانند از مشاهده ی بیش از 70 ملیون مورد اعم از کلکسیون های کانی شناسی،باستان شناسی،جانور شناسی،و حشره شناسی لذت ببرند.

و بهترین قسمت ان…بازدید کاملا رایگان است…

 

Stonehenge-14 استون هنج

این مکان به عنوان یکی از معروف ترین مکان ها در تمام جهان مطرح شده است.انسان با دیدن این مکان بی نظیر تاریخی میتواند پیچیدگی و قدرت عصر سنگ و عصر برنز را در این منطقه احساس کند.باستان شناسان بر این باورند که قدمت این مکان به محدوده ی بین 2 الی 3 هزار سال پیش از میلاد مسیح بازمیگردد.با اینحال برخی مدعی هستند که با استفاده از رادیو کربن میتوان گفت که قدمت اولین سنگ ها به 2200 تا 2400 سال پیش از میلاد مسیح بازمیگردد.

این مکان در سال 1986 به لیست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.

 

Jurassic coast world heritage site-15 میراث جهانی ساحل ژوراسیک!

این ساحل بی نظیر و شگفت انگیز که میراث جهانی محسوب می شود،در جنوب انگلستان قرار دارد.در سوابق تاریخی در جنگ جهانی دوم،برخی از قسمت های ساحل ژوراسیک به اموال وزارت جنگ تبدیل شد و به عنوان مکان اموزش نظامی استفاده میشد.امروز به حر حال ان ساحل زیبا یه استفاده ی غیر نظامی بازگشته است.

 

برای ثبت درخواست وقت سفارت انگلیس با ما تماس بگیرید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *