VaghtEngland

شرایط آب و هوایی در انگلیس

شرایط جوی و آب و هوایی در انگلیس چگونه است؟

مهمترین و اساسی‌ترین اصلاعات لازم پیش از سفر به هر شهر یا کشوری این است که بدانیم شرایط جوی و اقلیمی در آن دیار چگونه است. این موضوع بسیار مهم و حائز اهمیت است؛ چرا که نوع لباسی که برای سفر آماده می‌کنید، وسایلی که با خودتان به همراه می‌روید و شرایط مورد انتظارتان از لحظۀ ورود به آن شهر یا کشور ارتباط مستقیمی با آب و هوای آن مقصد دارد. برای همین پیشنهاد می‌شود پیش از هر کاری برای آمادۀ سفر شدن به فکر کسب اطلاعات در مورد مقصد مورد نظرتان باشید. انگلستان یکی از آن کشورهایی است که نمی‌توانید خیلی در مورد آب و هوایش اطلاعات دقیق و منظمی به دست آورید و شرایط آب و هوایی ممکن است هر لحظه و به صورت پیش بینی نشده‌ای دچار تغییر شود. با این حال اگر مراکز و شبکه‌های پیش بینی وضعیت آب و هوایی را خوب بررسی کنید متوجه می‌شوید که با چه شرایطی رو به رو هستید. این به شما در آماده سازی وسایلتان کمک می‌کند. ما هم در این مطلب شرایط آب و هوایی انگلیس و لباس‌ها و وسایل مورد نیاز برای سفر به این کشور سر سبز و زیبا را به شما خواهیم گفت تا با آمادگی هرچه بیشتر سفرتان را آغاز کنید. پس با ما همراه شوید.

چرا آگاهی از شرایط آب و هوایی در سفر اهمیت دارد؟

برای پاسخ به این سوال با هم چند مثال را مرور می‌کنیم. فرض کنید بدون اینکه چیزی در مورد شرایط آب و هوایی مقصد بدانید در تابستان به کشوری مانند گرین لند سفر می‌کنید. فرض شما این است که به دلیل گرمای متداول هوا در تابستان باید همراه خودتان چیزهایی مثل کلاه، عینک آفتابی، لباس‌های خنک، کرم ضد آفتاب قوی و مواردی اینچنین ببرید. اما به محض ورود به گرین لند متوجه می‌شوید که این کشور حتی در گرمترین روزهای سال هم کمتر از ده درجۀ سانتی گراد دما دارد. همین باعث آشفتگی شما می‌شود و مجبور می‌شود همان ابتدای کار هزینۀ گزافی را برای خرید لباس‌های گران قیمت زمستان پرداخت کنید. یا تصور کنید در بهمن ماه و اوج سرما در بیشتر کشورهای دنیا یک ویزای شینگن اسپانیا می گیرید و به این کشور سفر می‌کنید. در حالی که با پوتین، کلاه پشمی، کت و ژاکت وارد این کشور می‌شوید و کلی از حجم بارتان به بردن لباس‌های سنگین زمستانی از بین رفته است، می‌بینید که در کمال تعجب همه با لباس‌های سبک و راحتی در حال قدم زدن هستند و حتی شما را با تعجب زیادی نگاه می‌کنند. باز هم به خرید می‌روید و کلی هزینه متحمل خواهید شد. به اضافۀ اینکه روز اول سفرتان با اعصاب خردی و ناراحتی می گذرد و خاطرۀ نه چندان جالبی برایتان رقم خواهد زد. پس همان طور که می‌بینید آگاهی از شرایط آب و هوایی در هر سفری- چه سفر کوتاه مدت و چه بلند مدت- اهمیت زیادی دارد.

شرایط آب و هوای انگلیس چگونه است؟

همان طور که گفته شد برعکس بسیاری از کشورها نمی‌توان یک الگوی جامع و از پیش تعیین شده برای انگلیس در نظر گرفت. شرایط آب و هوایی انگلیس بسیار غیر قابل پیش بینی و لحظه‌ای است. با این حال بر حسب تجربه و شرایط اقلیمی معمولاً مردم درک درستی از اوضاع آب و هوای این کشور پیدا کرده‌اند و همین به شما این امکان را می‌دهد که با آمادگی بیشتری به انگلیس سفر کنید. برای مثال می‌توان اینطور استنباط کرد که آب و هوای انگلیس در تابستان بین نه تا هجده درجۀ سانتی گراد متغیر است و با این وجود رطوبت هوای بالا است. البته در این خصوص شهری که به آن سفر می‌کنید اهمیت زیادی دارد و برای اینکه درک درستی داشته باشید بهتر است شرایط آب و هوایی شهر مورد نظرتان را به صورت جداگانه سرچ کنید. برای مثال اگر می‌خواهید شهر آکسفورد سفر کنید بهتر است از حدود ده روز پیش از سفر هر روز موتور جستجوگر گوگل را باز کنید، در بخش جستجو عبارت فارسی دمای شهر آکسفورد را تایپ کرده و گزینۀ تائید یا همان اینتر را فشار دهید. بعد از این کار مربعی برایتان باز می‌شود که در آن علاوه بر دمای حال حاضر شهر آکسفورد، میزان جریان باد، میزان درصد رطوبت هوا و همچنین پیش بینی دمای هوای هفت روز آینده را برایتان همراه با نمودار خواهد آورد. این موضوع را می‌توانید به صورت دقیقتر در سایت و weather.com جستجو کنید و البته در آن سایت بهتر است به زبان انگلیسی جستجو کنید. دمای هوای زمستان در انگلیس هم به صورت کلی بین دو تا هفت درجۀ سانتی گراد است و البته که در برخی شهرها تا زیر صفر درجه هم سرد می‌شود. البته که در فضای عمومی انگلستان نگران آب و هوای گرم و سرد نباشید؛ چرا که سیستم‌های سرمایش و گرمایش وسایل حمل و نقل عمومی و مراکز خرید بسیار خوب هستند. نکتۀ دیگر در مورد شرایط آب و هوای انگلستان این است که شرایط آب و هوایی در شهرهای مختلف خیلی با هم فرق ندارد و مثل ایران چهار فصل نیست. ممکن است درجۀ هوا کمی کم و زیاد باشد؛ اما سیستم جوی به شکلی متناسب و یکنواخت است.

شرایط آب و هوای انگلیس در فصل‌های مختلف

ما در بخش قبلی فصل تابستان و زمستان را به صورت کلی بررسی کردیم تا با کمینه و بیشینۀ آب و هوای انگلیس آشنا شوید. در این بخش نگاه متمرکزتری به این موضوع خواهیم انداخت. شرایط آب و هوای انگلیس در فصل بهار به گونه‌ای است که به صورت ناگهانی بارش باران را شاهد خواهید بود. بنابراین اگر در فصل بهار به انگلیس رفتید، همیشه چتر را همراهتان داشته باشید. این فصل در انگلیس بسیار زیبا و دیدنی است و شکوفه زدن گل‌ها و گیاهان را شاهد خواهید بود. تابستان فصلی است که باران از دیگر فصل‌های سال کمتر دیده می‌شود. هوا بسیار گرم می‌شود و رطوبت هم نسبت به ایران بالا است. در این فصل رعد و برق‌هایی را در آسمان شاهد هستید، اما به طور کلی بارانی نمی‌بارد. البته که همیشه آب و هوای انگلیس شما را غافلگیر می‌کند و هر چیزی امکان پذیر است. اگر هم بادی بوزد با گرما همراه خواهد بود و بهتر است از کرم‌های ضد آفتاب خوبی استفاده کنید. در فصل پاییز شرایط آب و هوای انگلیس دگرگون می‌شود و با کاهش دما رو به رو خواهید بود. در بعضی روزها هوا خشک و در برخی روزهای دیگر هوا رطوبت خواهد داشت. در این فصل باد به تناوب می‌وزد و باید لباس مناسب بپوشید. در زمستان هم کاهش دما بسیار محسوس خواهد بود، باران و برف به شدت می‌بارد و در بخش‌هایی از فصل با یخبندان رو به رو خواهید شد.

برای آشنایی با قوانین جدید اخذ ویزای انگلیس و نیز بهره مندی از اطلاعات به روز مشاوران ما، می‌توانید با شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس گرفته و از خدمات اخذ ویزای انگلیس، وقت سفارت انگلیس، پیکاپ ویزای انگلیس و نیز تورهای انگلستان و بریتانیا در شرکت معتبر گردشگری و مسافرتی ساحل شنی جویا شوید.

در شرایط جوی و آب و هوای انگلیس چه لباسی بپوشیم؟

ما در بخش‌های قبلی در مورد شرایط آب و هواب انگلیس اطلاعات جامعی به شما ارائه دادیم و در این بخش به این موضوع خواهیم پرداخت که با توجه به شرایط اقلیمی و جوی گفته شده بهتر است در این کشور از چه الگوی پوشاکی استفاده کنیم و در هر فصل و در هر مکان خاص چه چیزهایی بپوشیم. اول اینکه اگر به هر دلیلی لباس مورد نیاز را با خودتان همراه نیاورده بودید، اصلا اعصابتان را خرد نکنید و استرس نگیرید؛ چرا که سراسر شهرهای انگلیس پر است از لباس فروشی‌های مختلف که با تنوع قیمتی بی نظیری بهترین و مناسب‌ترین لباسها را در اختیار شما می گذارند. پس دست بجنبانید و جای غضه خوردن سریع به یک فروشگاه با قیمت مناسب بروید و لباس مورد نیازتان را تهیه کنید. اگر پول کافی به همراه ندارید، این را بدانید که لباس فروشی‌های و دست دوم فروشی‌ها هم در انگلیس کم نیستند و می‌توانید از آن مغازه‌ها هم در این شرایط اضطراری کمک بگیرید. البته پیشنهاد ما به شما این است که برای پیدا کردن مغازه‌های لباس فروشی ارزان قیمت به مناطق مسکونی دانشجویی بروید؛ چرا که همه چیز آنجا ارزانتر است.

اما اینکه کجا چه بپوشیم؟ باید گفت که اگر ویزای تحصیلی انگلیس دارید و می‌خواهید برای تحصیل به این کشور سفر کنید، بهتر است لباس‌هاس اسپرت و ساده مانند شلوار جین و بلوزهای تک رنگ با خودتان ببرید؛ چرا که بیشتر دانشجویان و دانش آموزان در انگلیس ساده پوش هستند و خیلی در قید و بند خرید لباس‌های گران و برند نیستند. البته در این بین چند لباس رسمی‌تر هم با خودتان ببرید که اگر به یک مهمانی دعوت شدید بتوانید از آنها استفاده کنید. در مهمانی‌های رسمی آقایان معمولاً کت و شلوار و کراوات و خانم‌ها پیراهن‌های ساده به تن می‌کنند.

اما در مورد لباس و وسایل مناسب با آب و هوای انگلیس باید گفت که بهتر است همیشه یک بلوز ساده و نخی تن کنید و یک کت هم در دست داشته باشید که در مواقع لازم از آن استفاده کنید. نکتۀ مهم در مورد وسایل این است که همیشه یک چتر با خودتان حمل کنید. شاید اوایل برایتان دست و پا گیر باشد؛ اما کم کم عادت می‌کنید. فصل در این مورد نقض به سزایی ایفا می‌کند. برای مثال در بهار کافی است که کت یا بارانی کاملاً سبک و بهاری همراهتان باشد و در زمستان حتماً پالتویی بپوشید که ضخیم و گرم باشد. بهتر است برای رفت و آمدهای عادی شهری کفش‌های پاشنه بلند را فراموش کنید و یک جفت کفش راحتی استفاده کنید. در زمستان هم حتماً کفش‌های ضد آب بپوشید تا برف و باران در کفشتان نفوذ نکند. در فصل زمستان به هیچ وجه کلاه و دستکش را فراموش نکنید و اگر می‌توانید کلاهی سرتان کنید که روی گوش‌هایتان را هم بپوشاند تا بتوانید از بادهای تیز و سرد انگلیس در امان بمانید.

ما در شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی آرزو داریم شما مردم عزیز همواره در صحت و سلامتی روزگار بگذرانید و این دوران را به بهترین وجه ممکن سپری کنید. چنانچه هر گونه سوالی در مورد آخرین اخبار اخذ ویزای انگلیس و دیگر کشورها و نیز وقت سفارت کشورهایی که می‌توانید به آنها سفر کنید و پروازهای کنسل شده و کنسل نشده دارید، می‌توانید با همکاران و کارشناسان ما تماس بگیرید.  ما همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. برای اخذ ویزای انگلستان، وقت سفارت انگلیس و پیکاپ ویزای انگلیس و نیز و اطلاع از شرایط و قوانین مسافرتی در هر کشور می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید. پل ارتباطی ما با شما شمارهٔ 02157938 است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 19 =

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن