VaghtEngland

غذاهای معروف انگلیسی

غذاهای انگلیسی سنتی در انگلیس

انگلستان تاریخ بسیار کهن و ارزشمندی دارد و مردم این کشور از قرن‌های اولیه شرایط بسیار مساعدی برای کشاورزی و صنایع غذایی داشته‌اند. همین موضوع باعث می‌شود توقع گردشگرها از غذاهای انگلیسی بالا برود. البته که مردم انگلیس در طول سال‌ها اینقدر درگیر مسائل مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بوده‌اند که شاید وقت زیادی برای ابداع غذاهای جدید نداشته و به همین دلیل تعداد و تنوع غذاهای انگلیسی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی پایین‌تر است. با این حال مردم انگلیس اصول و قواعد بسیار دقیق و سرسختانه‌ای برای سرو غذاهایشان دارند و این قواعد در طبخ غذا هم جای خودش را باز کرده است. غذاهای انگلیسی با دقت و وسواس زیادی تهیه و سرو می‌شوند و زمان سرو آنها هم بین مردم اصیل انگلیسی بسیار مهم است. گردشگرانی که برای سفر گردشگری وارد انگلستان می‌شود ممکن است بین فست فودها و دیگر غذاهای اروپایی کمی گیج شوند و در آخر متوجه نباشند که غذاهای اصیل انگلیسی کدام بوده است. برای همین بهتر است پیش از سفر در این مورد اطلاعاتی کسب کنید و در سفر به انگلیس حتماً غذاهای انگلیسی خوشمزه و لذیذ را امتحان کنید. ما در این مطلب به معرفی هفت وعدهٔ مهم در انگلیس می‌پردازیم و غذاهای انگلیسی معروف را به شما نشان می‌دهیم. پس با ما همراه باشید.

  1. صبحانهٔ انگلیسی (English Breakfast)

بگذارید معرفی غذاهای انگلیسی را با صبحانهٔ معروف این کشور شروع کنیم. این صبحانه اینقدر معروف است که اگر در همین ایران خودمان هم به رستوران‌هایی که صبحانه سرو می‌کنند بروید، حتماً در لیست غذاها با صبحانهٔ انگلیسی رو به رو می‌شوید. صبحانهٔ انگلیسی یک وعدهٔ بسیار مغذی و سرشار از پروتئین است که انرژی شما را برای شروع یک روز جدید تامین می‌کند. این صبحانه به صورت نفری و در پرس‌های جداگانه سرو می‌شود و شامل چیزهای بسیار خوشمزه‌ای مثب نیمرو، سوسیس، بیکن، خوراک لوبیا، یک فنجان چای یا قهوه و در بعضی موارد پورهٔ سیب زمینی است. در کنار این غذاهای خوشمزه نان هم سرو می‌شود. شما با خوردن این میزان از پروئتین و تئینی که از قهوه دریافت می‌کنید حسابی سرحال می‌شوید و می‌توانید روزی پر انرژی و شاداب داشته باشید. ترکیب این غذاها در کنار هم بسیار لذتبخش است و طعم فوق العاده‌ای دارد.

  1. چای و خامه (Cream Tea)

از صبحانه سراغ عصرانه‌ای دلچسب برویم که از فرط اهمیت در میان مردم اصیل انگلیسی جزو یکی از مهم‌ترین غذاهای انگلیسی دیده می‌شود. همان طور که در مقدمه گفته شد، مردم انگلیس بسیار اصول گرا هستند و دوست دارند همه چیز سر وقت درست و بسیار منظم انجام شود؛ حتی غذا خوردن. برای همین عصرها اعضای خانواده دور هم جمع می‌شدند و چای و خامه میل می‌کردند. منظور از خامه در اینجا انواع کیک‌ها و شیرینی‌های خامه‌ای است که کنار چای عصرانه سرو می‌شود. چای در بین مردم انگلیس جایگاه ویژه‌ای دارد و حتی چای انگلیسی هم یکی چای‌های معروف در دنیا است. انگلیسی‌ها در کنار چای بسیار خوش طعم و خوش رایحه کیک، کلوچه، شیرینی خامه‌ای و حتی ساندویچ‌های کوچک عصرانه آماده می‌کنند و از معاشرت با همدیگر لذت می‌برند.

  1. فیش اند چیپس (Fish And Chips)

می‌رسیم به یکی از معروف‌ترین غذاهای انگلیسی که در سراسر دنیا طرفدارهای زیادی دارد و دیگر در هر کشوری که سفر کنید، می‌توانید فیش اند  چیپس را سفارش دهید. در ایران هم بسیاری از رستوران‌ها فیش اند چیپس را سرو می‌کنند. اما خب خوردن غذای اصیل انگلیسی در این کشور بسیار لذتبخش‌تر است و طعم غذا و ادویه‌هایی که استفاده می‌کنند با چیزی که دیگر کشورها سرو می‌کنند متفاوت است. همان طور که از اسمش پیدا است، این غذا ترکیبی از ماهی سرخ شده و سیب زمینی سرخ کرده است. انگلیسی‌ها به صورت سنتی این غذا را با ماهی کاد درست می‌کنند؛ اما خب امروزه نوع ماهی در سطح بین المللی اهمیت چندانی ندارد. ادویه‌های مخصوص و سس مخصوصی که در کنار غذا سرو می‌شود بسیار خاص و دلنشین است و طعم فوق العاده‌ای دارد. به علاوه سیب زمینی سرخ کرده هم کنار این ماهی لذیذ خیلی می‌چسبد. در کنار غذا و به عنوان ساید دیش معمولاً نخود فرنگی پخته شده یا نخود فرنگی پوره شده می گذارند که طعم غذا را کامل می‌کند.

برای آشنایی با قوانین جدید اخذ ویزای انگلیس و نیز بهره مندی از اطلاعات به روز مشاوران ما، می‌توانید با شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس گرفته و از خدمات اخذ ویزای انگلیس، وقت سفارت انگلیس، پیکاپ ویزای انگلیس و نیز تورهای انگلستان و بریتانیا در شرکت معتبر گردشگری و مسافرتی ساحل شنی جویا شوید.

  1. رست بیف (Roast Beef)

رست بیف هم یکی از غذاهای انگلیسی بسیار معروف است که نه تنها در انگلیس، که در دیگر کشورها هم سرو می‌شود و امروزه هر کشوری طبخ خاص خودش را از رست بیف دارد. این غذا در انگلیس غذای روزهای تعطیل است و حکم آبگوشت را برای ایرانی‌ها دارد! برای طبخ رست بیف یک تکه گوشت نسبتاً بزرگ را با مواد مختلف طعم دار کرده و چند ساعتی مرینیت می‌کنند. سپس آن را سرخ کرده و بعد برای مدت زمان مشخصی در فر می گذارند که پخته شود. میزان طبخ گوشت به خودتان بستگی دارد؛ اما انگلیسی‌ها دوست دارند وسط گوشت صورتی رنگ و تازه‌تر باشد. در کنار این گوشت مواد دیگری مثل پورهٔ سیب زمینی یا سیب زمینی تنوری، هویج، نخود فرنگی،مارچوبه و دیگر سبزیجات مناسب سرو می‌شود. سسی هم که بر پایهٔ آب گوشت باشد کنارش می گذارند که در صورت دلخواه از آن استفاده شود.

  1. پای و پورهٔ سیب زمینی (Pie And Mash)

از این شماره به بعد غذاهایی را به شما معرفی می‌کنیم که یا فقط در انگلیس آن را پیدا می‌کنید یا اینکه در کشورهای دیگر باید به رستوران انگلیسی بروید تا بتوانید طعمش را بچشید. یکی از این غذاهای انگلیسی اصیل پای و پورهٔ سیب زمینی است. پای در این غذا شیرین نیست و به صورت یک غذا درست می‌شود. در انگلیس قدیم این پای را با گوشت مارماهی درست می‌کردند؛ اما باز هم مثل فیش اند چیپس امروزه نوع گوشت اهمیت خودش را از دست داده و با گوشت گوساله هم آن را درست می‌کنند. هر چند که اگر به رستوران‌های اصیل انگلیسی بروید، هنوز همان دستور پخت را رعایت می‌کنند. این پای در کنار پورهٔ سیب زمینی بسیار خوش طعم و لذیذی سرو می‌شود و خوردن آن خیلی لذتبخش است. در واقع باید گفت که جایگاهی که پورهٔ سیب زمینی در غذاهای انگلیسی دارد مثل جایگاهی است که برنج در غذاهای ایرانی ایفا می‌کند و به نوعی تکیمل کنندهٔ غذا و بخشی است که سیرکننده است.

  1. پای چوپان (Shepherd’s Pie)

از دیگر غذاهای انگلیسی معروف و بسیار خاص می‌توان به پای چوپان اشاره کرد که یکی دیگر از پای‌های مشهور انگلیسی است. این پای را می‌توان در وعده‌های روزهای تعطیل انگلیسی‌ها دید و خیلی از مردم انگلیس با طعم آن در کودکی خاطره دارند و مثل قرمه سبزی در غذای ما ایرانی‌ها، در انگلیس هر کسی پای چوپان با دست پخت مادر خودش را بهترین و خوشمزه‌ترین پای چوپان دنیا می‌داند. پای چوپان سنتی از پورهٔ سیب زمینی، گوشت چرخ شده و سبزیجات درست می‌شود. به این صورت که مواد تهیه شده از گوشت چرخ شده را در کف ظرف می گذارند و رویش را با پورهٔ سیب زمینی می‌پوشانند. در نهایت ظرف برای مدت زمان مشخصی در فر قرار می گیرد و بعد برای سرو همراه سبزیجات روی میز غذا گذاشته می‌شود. پوره به خاطر بودن در فر طلایی و زیبا می‌شود و ظاهر غذا بسیار هوس انگیز است. امروزه که طرفدارهای پنیر زیاد هستند، برخی روی پورهٔ سیب زمینی پنیر می‌ریزند و آن را در فر می گذارند تا پنیر روی غذا آب شود و هم ظاهر دلچسبی به خود بگیرد و هم طعم پنیر آن را لذیذتر کند.

  1. پودینگ یورکشایر (Yorkshire Pudding)

به عنوان آخرین مورد از معرفی غذاهای انگلیسی معروف و سنتی پودینگ یورکشایر را به شما معرفی می‌کنیم که یک دسر بسیار مشهور و کاملاً انگلیسی است. این پودینگ را می‌توان هم به صورت دسر و هم به صورت وعدهٔ غذایی میل کرد و این به آن بستگی دارد که موارد داخلی‌اش را چه انتخاب کنیم. اگر پودینگ یورکشایر شما به عنوان دسر مصرف می‌شود باید داخل یا روی آن را از خامه یا مربا یا میوه پر کنید و اگر پودینگ یورکشایر شما یک وعدهٔ غذایی است می‌توانید داخل یا روی آن را با موادی از گوشت چرخ شده پر کنید. در هر دو حالت ترکیب بسیار جالب و خوش طعمی خواهید داشت. برای درست کردن بیس پودینگ از موادی مثل آرد، تخم مرغ و شیر استفاده می‌شود. اگر گیاهخوار هستید می‌توانید مواد داخلی آن را صرفاً از سبزیجات پر کنید و یک غذای کامل و خوشمزه برای خودتان یا مهمان گیاهخوارتان داشته باشید.

غذاهای انگلیسی طعم مخصوص به خود را دارند و بعد از چشیدن چند مورد از غذاهای انگلیسی لذیذ به راحتی می‌توانید فرق بین غذاهای انگلیسی را با غذاهای دیگر کشورها متوجه شوید. این غذاها بعد از گذشت سال‌ها هنوز طعم اصیل خودشان را حفظ کرده‌اند و در سفر به لندن یا دیگر شهرهای انگلیس حتماً خوردن غذاهای انگلیسی را در اولویت‌های خودتان قرار دهید تا خاطرهٔ دلچسب و شیرینی از وعده‌های غذایی خود در این کشور داشته باشید.

ما در شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی آرزو داریم شما مردم عزیز همواره در صحت و سلامتی روزگار بگذرانید و این دوران را به بهترین وجه ممکن سپری کنید. چنانچه هر گونه سوالی در مورد آخرین اخبار اخذ ویزای انگلیس و دیگر کشورها و نیز وقت سفارت کشورهایی که می‌توانید به آنها سفر کنید و پروازهای کنسل شده و کنسل نشده دارید، می‌توانید با همکاران و کارشناسان ما تماس بگیرید.  ما همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. برای اخذ ویزای انگلستان، وقت سفارت انگلیس و پیکاپ ویزای انگلیس و نیز و اطلاع از شرایط و قوانین مسافرتی در هر کشور می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید. پل ارتباطی ما با شما شمارهٔ 02157938 است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 11 =

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن