VaghtEngland

میزان جدی بودن ویروس کرونا در انگلیس

کرونا در انگلیس تا چه حد پیشرفت کرده است؟

کرونا که دیگر برای همهٔ مردم دنیا یک کابوس شده است شهر به شهر و کشور به کشور می گردد و اکنون چیزی حدود سی و هشت کشور در سراسر دنیا را در کام خود فرو برده است. ویروس کرونا نخستین بار در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد و با وجود تمهیداتی که برای عدم شیوع آن اندیشیده شد و کارهای از قبیل قرنطینهٔ شهر انجام گردید، باز هم نتوانستند جلوی آن را بگیرند. اینکه دلیل ایجاد این ویروس و شیوع انسانی آن چه بوده نظرات مختلفی را در پی دارد. برخی به فیلم‌ها و کتاب‌های امریکایی چند سال پیش اشاره کرده و آن را اقدامی از پیش تعیین شده برای اعلان جنگی مدرن و کشتار جمعی می‌دانند، برخی تغذیهٔ ناسالم چینی‌ها و استفاده از جانوارنی مثل خفاش را دلیل انتقال ویروس حیوانی کرونا به نوع جدید انسانی آن دانسته‌اند و برخی معتقدند این ویروس از راه انتقال تماس با بدن حیوانات در بازار حیوانات ووهان اتفاق افتاده و امری کاملاً اتفاقی بوده است. با این حال دلیل شیوع ویروس کرونا هر چه باشد، اکنون در کشورهای زیادی در حال گرفتن جان انسان‌ها است. ویروس کرونا در انگلیس هم به تازگی انتقال پیدا کرده و تعدادی افراد مبتلا داشته است. ما در این مطلب به بررسی چگونگی انتقال ویروس کرونا به انگلیس، تعداد تلفات، امکان یا عدم امکان سفر به انگلیس با این شرایط و دیگر پرسش‌های متدوال خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

آیا انگلیس به ویروس کرونا دچار شده است؟

با اینکه در چند روز اخیر مسئولان کشور انگلیس سعی در انکار این موضوع داشته و تلاش می‌کردند شرایط را در این کشور کاملاً عادی جلو دهند، بالاخره مشخص شد که ویروی کرونا به انگلیس هم رفته است. طبق آخرین اخبار گرفته شده از سوی مقامات و مسئولان کشور انگلستان، تاکنون سیزده نفر تست مثبت کرونا داشته‌اند و این یک شروع نه چندان خخوب است. در حالی که تمامی تلاش‌ها برای مهار این ویروس در انگیس انجام می‌شود، باز هم مردم متشنج و هراسان شده و برای جمع آوری خوراکی به فروشگاه‌ها رفته‌اند و فروشگاه‌ها را حالی کرده‌اند.این هراس و ترس در دل مردم اصلاً به نفع شرایط نیست و دوست انگلیس در حال آرام کردن مردم است.

این ویروس چطور به انگلیس منتقل شد؟

نحوهٔ ابتلای مردم انگلیس به ویروس کرونا هم کمی متفاوت است. کشتی تفریحی دیاموند پرنسس هفته‌ها در آب‌های آزاد سرگردان بود و از هیچ کشوری اجازهٔ لنگر انداختن نمی گرفت. سرانجام کشور ژاپن اجازه داد که این کشتی در بندر یوکوهاما در اطراف شهر توکیو لنگر بیندازد. در این کشتی چند مسافر انگلیسی هم بودند که کشور انگلیس اعلام کرد بلافاصله یک هواپیما برای انتقال این مسافران به انگلیس خواهد فرساتد. به دلایلی نامعلوم این پرواز با تأخیر انجام شد و پس از بازگشت به انگلیس، مسافران این کشور در درمانگاه ارو پارک قرنطینه شده و مورد آزمایش قرار گرفتند. تعداد مسافران انگلیسی این کشتی که به انگلیس برگشته بودند سی و دو نفر بود که سی نفر آنها اهل انگلستان و دو نفر اهل ایرلند بودند. پس از بررسی‌های اولیه اظهارات اینگونه نشان داد که هیچ کدام از این سی و دو نفر نتیجهٔ تست کرونای مثبتی نداشته‌اند. با این حال چهار نفر از مسافران کشتی دیاومند پرنسس با پرواز به انگلیس برنگشته بودند. این چهار نفر که به کرونا مبتلا شده بودند برای درمان به بیمارستان‌های ژاپن رفته بودند. پس از چالش‌های بسیاری در نهایت وزیر بهداشت انگلیس اعلام کرد که تعدادی از افراد در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و وسئولان تمام تلاش خود را برای مهار آن به کار می‌بندند.

مسئولان کشور انگلیس چه تمهیداتی برای مهار ویروس کرونا به کار برده‌اند؟

نخستین کاری که مسئولان کشور انگلیس حتی پیش از اعلام کرونای مثبت در این کشور انجام دادند بررسی و بازرسی دقیق فرودگاه‌ها و مسافرانی که وارد کشور می‌شدند بود. به علاوه آنها به تمامی مسافران بروشور آگاهی سازی در مورد ویروس کرونا هم می‌دادند تا بتوانند آگاهی مردم را دربارهٔ این ویروس بالا ببرند. به علاوه وزیر بهداشت انگلیس در لایحه‌ای در پارلمان این کشور خواستار اختیارات ویژه و درآمدهای خاصی برای جلوگیری از شیوع این بیماری در سراسر کشور و بریتانیا شد. از سوی دیگر در سراسر کشور وضعیت فوق العاده اعلام شد و زنگ هشدار سلامت در این کشور به صدا در آمد تا مردم میزان جدی بودن موضوع را درک کرده و آن را جزو برنامه‌های اصلی خود قرار دهند. بیماران مشکوک بهم کرونا برای قرنطینه به بیمارستان منتقل می‌شوند و آزمایشات مختلفی از آنها گرفته می‌شود و در صورت مثبت بودن تست کرونای آنها تمامی امکانات لازم برای درمان در اختیارشان قرار خواهد گرفت. به اضافهٔ اینکه در انگلیس هزاران دانشجوی چینی در حال تحصیل هستند. مسئولان انگلیس به این دانشجویان اخطار داده‌اند که جز در شرایط اضطراری به چین سفری نداشته باشند. این کشور به مردمی که از انگلیس در چین هستند هم اعلام کرده هر چه سریع‌تر به کشور خودشان برگردند تا مورد آزمایش و مداوا قرار بگیرند. وسایل حمل و نقل عمومی هم در انگلیس بسیار دقیق و حساب شده تحت نظر قرار گرفته است و نسبت به پاکسازی و ضدعفونی کردن این بخش‌های پر تردد شهری همچون مترو و اتوبوس تلاش‌های بسیار زیادی انجام پذیرفته است. در واقع سیستم متروی لندن روزانه بیش از سه میلیون نفر را جا به جا می‌کند و این موضوع درصد شیوع بیماری را افزایش می‌دهد. به همین خاطر مسئولان انگلیس به مردم اخطار داده‌اند که حتی الامکان در اماکن عمومی قرار نگیرند و در غیر اینصورت حتماً از ماسک و دستکش استفاده کنند. در نهایت این ویروس و میزان شیوع آن به شدت مورد کنترل مسئولان انگلیس قرار گرفته و آنها تا اینجای کار کاملاً موفق عمل کرده‌اند.

آیا می‌توان این روزها به انگلیس سفر کرد؟

باید گفت انگلیس در لیست کشورهای مبتلا به ویروس کرونا قرار دارد. با این حال این کشور توانسته به خوبی شرایط را مدیریت کند و خوشبختانه تلفات جانی هم در زمینهٔ بیماران مبتلا به کرونا در انگلیس گزارش نشده است. به این ترتیب اگر برای امور ضروری خود نیاز به سفر به انگلستان دارید، با حفظ  بهداشت فردی مانعی برای سفر نخواهید داشت. شما می‌توانید برای سفر به انگلیس با همکاران ما در شرکت ساحل شنی در تماس باشید تا نسبت به ثبت نام ویزای انگلیس، وقت سفارت انگلیس و پیکاپ ویزای انگلیس به شما کمک کنند و با اخذ ویزای تضمینی انگلیس شما را هر چه سریع‌تر راهی این کشور نمایند. فقط هنگام ورود به فرودگاه‌های این کشور آمادگی این را داشته باشید که از شما معایناتی به عمل بیاورند، بازرسی دقیقی شوید و حتی ممکن است شما را برای مدتی قرنطینه کنند تا از سلامتتان مطمئن شوند. این موضوع از سوی وزارت بهداشت انگلیس نیز تاکید شده و قرنطینۀ مسافران ایرانی به مدت دو هفته را خواستار شده است. برای اطلاع از این موضوع اینجا را کلیک کنید. در ضمن در سفر به ترکیه به تصویر این بخش دقت کرده و آن را مطالعه بفرمایید.

چگونه می‌توانیم از خطر ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کنیم؟

گفته‌ها حاکی از آن است که واکسن این ویروس در حال طی کردن مراحل نهایی در استرالیا است و به زودی توزیع عمومی آن آغاز می‌شود. اما اینکه این توزیع کی انجام شود و آیا ایران هم در لیست توزیع قرار بگیرد یا خیر بحثی است که هنوز پاسخی برای آن داده نشده است. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود با رعایت نکات بهداشت فردی به جلوگیری از شیوع بیماری کمک کنیم. گاهی شما ممکن است فقط ناقل بیماری باشید. برای مثال دست شما به یک محل آلوده به کرونا می‌خورد و شما با همان دست، به کسی دست می‌دهید و بعد از آن دست خود را می‌شویید. در این صورت شما به ویروس کرونا مبتلا نشده‌اید. اما اگر فردی که به او دست دادید ویروس را به درون بدنش انتقال دهد، شما ناقل ویروس شناخته خواهید شد. پس نه تنها برای حفظ جان خود، که برای محافظت از افرادی که در کنار شما هستند باید به نکات اهمیت دهید.

نخست اینکه شایعات بی پایه و اساس را نشر ندهید. زیاد صحبت کردن در مورد ویروس کرونا و عوارض آن نه تنها دردی را دوا نمی‌کند، که استرس و تشویش اذهان عمومی را بالا برده و باعث جو و جامعه‌ای متشنج می‌شود که در شرایط فعلی اصلاً به نفع هیچ کس در سراسر دنیا نیست. دومین نکته‌ای که برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا توصیح می‌شود شستن مداوم دست‌ها با صابون و به مدت بیست ثانیه و پس از آن ضدعفونی کردن دست‌ها است. خیلی‌ها به این موضوع اکتفا می‌کنند. درحالی که قبل از انجام اینها هم نیاز به استفاده از دستکش دارید. باید در زمان خارج شدن از خانه دستکش لاتکس دست کنید و به محض ورود به خانه دستکش را دور بریزید و اقدامات گفته شده را انجام دهید. اگر از دستکش پارچه‌ای استفاده می‌کنید پس از هر بار مصرف آن را هم بشویید. به علاوه از زدن دست‌ها به چشم، بینی و دهان در این روزها به شدن خودداری کنید. این کار باعث می‌شود ویروس احتمالی وارد مجرای تنفسی شده یا از طریق چشم‌ها وارد بدن شود و در بدن ریشه بدواند. یکی دیگر از موارد گفته شده استفاده از ماسک در اماکن عمومی است. بهتر است ماسک فیلتردار استفاده کرده و پس از هر بار استفاده آن را بشویید. این نوع ماسک از ورود نود و پنج درصد میکروب‌ها به فضای داخلی‌اش جلوگیری می‌کند. ماسک‌های معمولی در شرایط حال حاضر یکبار مصرف هستند. اگر هم ماسک گیرتان نیامده ماسکی در خانه درست کنید و از آن استفاده نمایید.

تا جایی که ممکن است از خانه بیرون نروید و در شرایط اضطراری از وسایل حمل و نقل عمومی به ویژه مترو و اتوبوس دور بمانید و با وسایل نقلیهٔ شخصی یا تاکسی تردد کنید. به علاوه از رفتن به هر فضای عمومی مثل رستوران، سینما و باشگاه‌های ورزشی بپرهیزید و این نکات را جدی بگیرید. از سوی دیگر با خوردن غذاهایی که به تقویت سیستم دفاعی بدن کمک می‌کند، خود را از ابتلا به بیماری در امان نگه دارید. خوردن غذاهای مقوی و لبنیات گرمادیده شما را از بیماری دور می کند. به اضافهٔ اینکه گفته می‌شود غذاهایی با طبع سرد باعث تضعیف بدن در برابر ویروس کرونا می‌شود.

اگر به ویروس کرونا مبتلا شدم چه کنم؟

ویروس کرونا از خیلی از ویروس‌های دیگر خطر کمتری دارد و اگر بتوانید خونسردی خودتان را حفظ کنید و شرایط را به نفع خودتان تغییر دهید. پس اولین کاری که باید بکنید آرام بودن و دوری از ناامیدی و نگرانی است. باید بدانید که شما در خانه هم می‌توانید این دوره را سپری کنید و نیاز به حضور در بیمارستان‌ها نیست؛ چرا که با توجه به نبود دارویی برای درمان ویروس کرونا، بیمارستان‌ها هم نمی‌توانند به شما کمکی بکنند. اولین قدم این است که خودتان را به صورت شخصی قرنطینه کنید. فقط یک نفر آن هم کاملاً پوشیده و با حفظ فاصلهٔ زیاد نیاز است که به شما کمک کند و دارو و غذا بهتان برساند. برای رفع تب از داروهای تب‌بر و برای رفع سرفه از داروهای ضدسرفه استفاده کنید که در داروخانه‌ها موجود است و بدون نسخهٔ پزشک هم به شما داده می‌شود. پس از آن لازم است حسابی استراحت کنید و فقط برای استفاده از دستشویی از تخت خواب بلند شوید. داروهایتان را به طور منظم بخورید و مایعات زیادی با طبع گرم بنوشید. به علاوه می‌توانید از بخور استفاده کنید و اگر در آب بخور آویشن یا اکالیپتوس هم بریزید خاصیت ضدعفونی پیدا می‌کند و بهتر می‌تواند به دورهٔ درمان شما کمک کند. اگر دچار تنگی نفس شدید از اکسیژن‌های خانگی استفاده کنید یا می‌توانید ونتیلاتور استفاده نمایید.

اگر با طی کردن این دوره احساس بهتری داشتید یعنی روند بهبودی شما در حال طی شدن است و به زودی سلامت خود را به دست می‌آورید. این را بدانید که خیلی‌ها به این ویروس مبتلا می‌شوند و حتی بدون اینکه خودشان بفهمند آن را در بدنشان می‌کشند. در مواردی هم پس از طی شدن دوره بهبودی حاصل می‌شود و جای نگرانی نیست. اما اگر احساس بهبود نکردید حتماً با پزشک خود در ارتباط باشید تا در بیمارستان بستری شده و امور جدی‌تری را امتحان کنید.

ما در آژانس مسافرتی و گردشگری ساحل شنی برای تمامی شما عزیزان و همهٔ مردم در سراسر دنیا آرزوی سلامتی و موفقیت داریم و امیدوار هستیم با رعایت موارد گفته شده بتوانید بدون کوچک‌ترین نگرانی این دوره را هم پشت سر بگذارید. چنانچه برای سفر به کشور انگلیس نیاز به کمک و همراهی دارید، می‌توانید از مشاوران و کارشناسان ما کمک بگیرید. ما همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. برای اخذ ویزای انگلیس و اطلاع از شرایط و قوانین مسافرتی در این کشور می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید. پل ارتباطی ما با شما شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن