روادید

سیر تا پیاز اخذ ویزای انگلیس

در این مطلب چگونگی اخذ ویزای انگلیس را خواهید خواند

انگلستان یا انگلیس کشوری قدرتمند و امن در اروپا است که امروزه یکی از قدرمتمندترین و بانفوذترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود. مردم این کشور برای رسیدن به چنین جایگاهی در دنیا سال‌های سال تلاش کرده‌اند و اتفاق‌های سیاسی و اجتماعی متنوع و بعضاً سختی را پشت سر گذاشته‌اند که با خواندن تاریخ انگلستان می‌توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید. نکته اینجاست که امروزه این کشور مستقل و مدرن جایگاه بسیار مناسبی برای تحصیل، اشتغال به کار، مهاجرت و یا سفرهای گردشگری است. برای هر کدام هم دلایل قاطعی وجود دارد. وجود بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌های دنیا در بریتانیا، بزرگ‌ترین شرکت‌های تجاری که فرصت‌های شغلی بی نظیری را به وجود می‌آورند، سیستم زندگی اجتماعی پیشرفته و مدرن که در آن در زندگی و عقاید شخصی شما کنکاش نمی‌شود، آزادی بیان و عمل دارید و هرگز برای چیزی جز شکستن چارچوب‌های قانون مواخذه نمی‌شوید و در نهایت وجود اماکن تاریخی و تفریحی جذاب و دیدنی که جاذبه‌های گردشگری انگلیس را تشکیل داده‌اند و توریست‌ها را سر ذوق می‌آورند. اینها بخشی از دلایل تصمیم شما برای سفری کوتاه یا درازمدت به انگلیس است.  اما همان طور که می‌دانید برای سفر به این کشور باید ویزای انگلیس را در دست داشته باشید. ما در این مطلب هر آنچه لازم است در مورد اخذ ویزای انگلیس بدانید را به شما خواهیم گفت. پس با ما همراه باشید.

به واقع چرا باید به فکر سفر به انگلیس بیفتیم؟

اگر قصد تحصیل در دیگر کشورها را دارید، باید بدانید که دانشگاه‌های معتبری مثل دانشگاه آکسفورد در انگلیس هستند که مدرکشان آن قدر در همین کشور و دیگر کشورهای دنیا معتبر و ثابت شده هست که آیندهٔ شغلی شما را تضمین می‌کند. این کشور با جاذبه‌های گردشگری که در شهرهای مختلفش از جمله لندن دارد، یک سفر توریستی بی نظیر را برای شما رقم می‌زند و خاطره‌ای منحصر به فرد از بهترین مسافرت عمرتان را برایتان خواهد ساخت. به علاوه اینکه با داشتن ویزای انگلیس در واقع می‌توانید به اسکاتلند و ولز هم سفر کنید و مانعی برای ورود به ایرلند شمالی هم نداشته باشید. این کشور بهترین مراکز درمانی را با حاذق‌ترین پزشکان به شما ارائه می‌کند و اگر خدای ناکرده از بیماری رنج می‌برید می‌توانید دربارهٔ روش‌های درمان بیماری‌تان در انگلیس تحقیق کرده و آنجا را برای دورهٔ درمان خود انتخاب کنید. کشور انگلستان آب و هوایی مرطوب و بارانی دارد و همین امر باعث شده غذاهای ارگانیک بسیاری در آن تولید شده و کیفیت زندگی سالم بالا برود. این کشور برای مقاصد تحصیلی، درمانی، گردشگری، کاری و ازدواج ویزا صادر می‌کند و می‌توانید از فرصت زندگی و اقامت در آن بهره مند شوید. اما برای استفاده از این فرصت ابتدا باید ویزای انگلیس را در دست بگیرید.

مراحل اخذ ویزای انگلیس به صورت خلاصه کدام است؟

به منظور اخذ ویزای انگلیس باید مراحلی را بگذرانید که در حالت کلی به ثبت نام ویزا، اخذ وقت سفارت انگلیس و در نهایت پیکاپ ویزای انگلیس از کشورهایی مانند امارات، ترکیه و ارمنستان  خلاصه می‌شود. در همهٔ مراحل نام برده می‌توانید از کمک همکاران کار آزمودۀ ما در شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی کمک بگیرید. اما گذراندن این مراحل چطور انجام می‌شود و چرا برای انجام آنها نیاز به کمک داریم؟ در بخش بعدی به این پرسش پاسخ می‌دهیم.

چرا برای اخذ ویزای انگلیس نیاز به کمک کارشناسان داریم؟

برای درک این موضوع باید روند اخذ ویزای انگلیس را به شکل عمقی‌تری نگاه کرد. منظور از اخذ ویزا از سفارت انگلستان این است که شما مدارک لازم برای نوع ویزای درخواستی را ارائه می‌کنید تا به افسران سفارت ثابت کنید که سفرتان هدفمند بوده، دلایل لازم برای سفر و همچنین بازگشت به ایران را دارید و همچنین می‌توانی از پس هزینه‌های سفر خود بربیایید و به اصطلاح باری بر دوش دولت انگلیس نخواهید گذاشت. برای این کار خیلی مهم است که چه مدارکی را جمع آوری کنید و چطور دسته بندی کرده و با چه فرمتی به سفارت تحویل دهید. مهم است که ترجمهٔ دقیقی از مدارک شما صورت بگیرد و وقت سفارت شما در نزدیک‌ترین حالت ممکن رزرو شود. تمامی اینها نیاز به تجربه و دانش کافی در زمینهٔ تغییرات قوانین مسافرتی بریتانیا دارد. به همین دلیل است که به شما می گوییم از مرحلهٔ اول که ثبت نام درخواست ویزا باشد مشاوران حاذقی را کنار خود داشته باشید تا بهترین راه را پیش روی شما بگذارند. به علاوه اینکه امروزه روابط سیاسی بین دو کشور ایران و انگلیس اصلاً مساعد نیست و کوچکترین گزندی باعث ریجکت ویزای شما می‌شود. از سوی دیگر کارشناسان ما به شما خواهند گفت که چه نوع ویزایی شانس بیشتری برای پذیرش دارد. برای مثال امروزه جز از طریق تورهای مسافرتی معدودی، امکان اخذ ویزای گردشگری انگلیس به صفر نزدیک است.

برای آشنایی با قوانین جدید اخذ ویزای انگلیس و نیز بهره مندی از اطلاعات به روز مشاوران ما، می‌توانید با شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس گرفته و از خدمات اخذ ویزای انگلیس، وقت سفارت انگلیس، پیکاپ ویزای انگلیس و نیز تورهای انگلستان و بریتانیا در شرکت معتبر ساحل شنی جویا شوید.

چطور باید برای ثبت نام ویزای انگلیس اقدام کنیم؟

برای این کار نخست باید به سایت UK Visas and Immigration مراجعه کنید. در این سایت می‌توانید انواع ویزای انگلیس را مطالعه کرده و یکی را انتخاب کنید. انتخاب نوع ویزای درخواستی اهمیت بالایی دارد و فقط باید همراه با مشاوران حاذق انجام شود. در مرحلهٔ بعدی به سایت www.gov.uk می‌روید و ثبت نام خود را انجام داده و لیست مدارک مورد نیاز را دریافت می‌کنید. ثبت نام شما کاملاً به زبان انگلیسی انجام می‌شود و وارد کردن هر گونه اطلاعات نادرست بعداً برایتان دردسر خواهد شد.

مدارک مورد نیاز شما با توجه به نوع ویزای درخواستی مطالبه می‌شود و باید در این موضوع دقت کنید. شما مدارک را گردآوری کرده و به دپارتمان ترجمهٔ ساحل شنی می‌سپارسد تا برایتان به صورت رسمی به انگلیسی ترجمه کنند و آماده تحویلتان دهند. سپس باید برای اخذ وقت سفارت انگلیس اقدام کنید. منظور از وقت سفارت انگلیس تعیین وقتی در سفارت این کشور است تا بتوانید امور انگشت نگاری و احراز هویت را به انجام برسانید. در مورد ویزای تحصیلی مصاحبهٔ حضوری هم خواهید داشت. متاسفانه این کشور در ایران سفارتی ندارد و شما برای حضور در سفارت باید به یکی از کشورهای همسایه بروید. در نهایت مدارک شما بررسی شده و پاسخ را دریافت می‌کنید. چنانچه جواب شما مثبت باشد باید مجدداً به سفارت انگلیس بروید و ویزایتان را دریافت کنید. این کار همان پیکاپ ویزای انگلیس است که می‌توانید آن را به همکاران ما بسپارید تا در زمان کوتاه و هزینهٔ کمتر این مرحله را هم برایتان انجام دهند. بعد از آن هم که دیگر از شرکت ساحل شنی برای رزرو بلیت اقدام کرده و سفرتان را برنامه ریزی می‌کنید.

برای اخذ روادید انگلیس به چه مدارکی نیاز داریم؟

همان طور که گفته شد مدارک شما به نوع ویزای درخواستی شما بستگی دارد. در مورد ویزای تحصیلی مدارک تحصیلی، در مورد ویزای کاری مدارک شغلی و در زمینهٔ ویزای درمانی پروندهٔ پزشکی شما در لیست مدارک مورد نیاز خواهد آمد. با این وجود برخی مدارک به طور کلی در تمام انواع ویزا مورد نیاز هستند. این مدارک عبارتند از:

 • اصل شناسنامه و کارت ملی
 • اصل پاسپورت که یک‌ سال اعتبار داشته باشد.
 • پاسپورت‌های قدیمی
 • اصل و کپی اسناد و اموال غیر‌منقول متقاضی و همسر وی
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری سه ماه گذشته (در مورد این مدرک، مدیران و سهامداران بایستی اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی شش ماه گذشته را ارائه کنند.)
 • دو قطعه عکس رنگی با پس زمینهٔ سفید
 • گواهی سپرده یا اوراق بهادار (سهام)
 • اصل اجاره ‌نامه املاکی که سند آن‌ها ارائه شده است.
 • اصل یا کپی دعوت‌نامه (در صورت وجود؛ در این حالت باید کلیهٔ مدارک میزبان شامل برگه‌های مالیاتی سه ماه گذشته، کپی پاسپورت یا اقامت دائم، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی، سند محل اقامت، قبوض پرداختی نیز ارائه شوند)
 • ووچر هتل
 • اصل سند ازدواج
 • اصل مدارک شغلی مانند گواهی اشتغال به کار، پروانهٔ کسب، لیست بیمه، کارت پرسنلی، حکم و کارت بازنشستگی، پروانهٔ مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و غیره.

مدارک شما باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود و از همهٔ مدارک یک نسخه کپی هم آماده کنید. بعد از آنکه مدارکتان آماده شد باید برای رزرو وقت سفارت به کارشناسان مربوطهٔ ما مراجعه کنید. همکاران ما با پیگری‌های مستمر و تلاش‌های شبانه روزی جدول وقت سفارت را هر لحظه رصد می‌کنند تا بتوانند نزدیک‌ترین وقت سفارت را برای شما در نظر بگیرند. شما باید در روز وقت سفارت همراه مدارک خود به سفارت انگلیس فته و مدارک را تحویل دهید، انگشت نگاری شوید، دانشجویان مصاحبه شوند و وجه مورد نیاز برای بررسی مدارک را واریز نمایید و رسید واریزی را هم در مدارک خود بگذارید. پس از آن حدود بیست روز کاری زمان می‌برد تا مدارکتان بررسی شده و نتیجه به اطلاع شما برسد. در نهیات و در صورت دریافت پذیرش یا اکسپت ویزا می‌توانید با اخذ ویزای انگلیس شش ماهه، یک ساله، و پنج ساله به این کشور زیبا سفر کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که در صورت ریجکت ویزا امکان درخواست تجدید نظر در مورد ویزای انگلیس وجود ندارد و در واقع نمی‌توانید به نتیجه اعتراض کنید. بنابراین شما باید تمام تلاش خود را در نحوهٔ ارائهٔ مدارک بکنید. برای مثال برخی افراد برای تمکن مالی در حساب خود تراکنش‌های ساختگی انجام می‌دهند و اگر این موضوع بر ملا شود شما هرگز نمی‌توانید به انگلیس سفری داشته باشید. سعی کنید بنا را بر صداقت و درستی بگذارید و با کمک همکاران ما دقت و ریزبینی خود را بالا ببرید. همکاران ما مدارک شما موشکافانه بررسی می‌کنند و هر نقصی را به شما اطلاع داده و در پی رفع آن بر می آیند. نکتهٔ دیگر اینکه ویزای انگلیس را با ویزای شنگن اشتباه نگیرید. کشور انگلیس هرگز جزو معاهدهٔ شنگن نبوده و امروزه حتی در اتحادیهٔ اروپا هم نیست. به همین دلیل جز در چند مورد کشوری که بدان اشاره کردیم نمی‌توانید با ویزای شنگن سفری به کشورهای همسایه داشته باشید.

روش اخذ ویزای دانشجویی انگلیس چیست؟

در این بخش و بخش‌های بعدی به معرفی دقیق‌تر ویزاهای متداول انگلیس می‌پردازیم. یکی از این ویزاها ویزای دانشجویی یا همان ویزای تحصیلی است. بهترین کالج‌ها و دانشگاه‌ها و در کل مراکز آموزشی دنیا در این کشور فعالیت دارند که بودجهٔ زیادی را صرف تحقیق و پژوهش می‌کنند. بنابراین اگر واقعاً هدفتان تحصیل و ممارست در یادگیری است به این فکر بیفتید؛ چرا که در این دانشگاه‌ها باید تلاش زیادی به خرج دهید تا موفق شوید. اما بعد از کسب این موفقیت درهای موفیقت شغلی به روی شما باز می‌شود. برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس باید امتیاز کسب کنید. حداکثر این امتیاز چهل است و اگر بتوانید سی امتیاز هم کسب کنید می‌توانید به اخذ ویزای تحصیلی خود امیدوار باشید. برای تحصیلی در انگلیس سه نوع ویزای کوتاه مدت، عمومی و بلند مدت صادر می‌شود و بستگی به دورهٔ تحصیلی شما در این کشور دارد. برای مثال ویزای کوتاه مدت برای افرادی است که بالای هجدا سال داشته و صرفاً برای امور پژوهشی درخواست ویزا داشته باشید. در مورد دیگر انواع می‌توانید با همکاران ما در شرکت ساحل شنی در تماس باشید. نوع دیگر دسته بندی ویزای انگلیس برای دانشجویان به سن بستگی دارد. افرادی که بالای شانزده سال دارند و افرادی که بین چهار تا شانزده سال باشند و بخواهند برای تحصیل در مدارس عازم انگلیس شوند. در مورد دستهٔ دوم بایستی رضایت محضری والدین همدر مدارک باشد و در هر دو مورد تمکن مالی اهمیت زیادی دارد.

روش اخذ ویزای توریستی یا دیدار با اقوام انگلیس چیست؟

ویزای توریستی یا گردشگری انگلیس امروزه دیگر به راحتی گرفته نمی‌شود و تنها در صورتی می‌توانید این ویزا را راحت‌تر بگیرید که یا سرمایه دار باشید و یا با تورهای گردشگری انگلیس همراه شوید. در این نوع ویزا باید ووچر هتل و بیمه نامهٔ مسافرتی را حتماً در اختیاز داشته باشید.

روش اخذ ویزای نمایشگاهی انگلیس چیست؟

ویزای نمایشگاهی مخصوص افرادی است که می‌خواهند برای یک نمایشگاه خاص به انگلیس سفر کنند و بلافاصله پس از این نمایشگاه به ایران برمی گردند. این ویزای برای افرادی که می‌خواهند به نمایشگاه تجاری بروند و امور کاری خود را پیگیری کنند هم صادر می‌شود. یکی از مهم‌ترین مدارک در این مورد دعوت‌نامه از سوی شرکت مورد نظر است.

برای اطلاع از شرایط سایر انواع ویزای انگلیس مانند ویزای ازدواج و یا ویزای کاری می‌توانید با ساحل شنی تماس بگیرید.

برای این که از اعتبار انواع ویزا، و همچنین شرایط تمدید آن اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید با کارشناسان ما در ساحل شنی تماس بگیرید. ساحل شنی خدمات وقت سفارت انگلستان در تهران را هم برای گرفتن ویزای انگلیس ارائه می‌دهد. برای خواندن اطلاعات تکمیلی برای دریافت ویزای انگلیس، و وقت سفارت انگلستان این لینک را هم بخوانید.

 ما در شرکت گردشگری ساحل شنی همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. برای اخذ انواع ویزا و اطلاع از شرایط و قوانین مسافرتی در هر کشور می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید. پل ارتباطی ما با شما شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن