وقت سفارت

چطور وقت سفارت انگلیس بگیریم؟

دانستنی‌های لازم در مورد چگونگی اخذ وقت سفارت انگلیس

سفر به انگلستان این روزها کمی مسافران عزیز را نگران کرده است و همه به دنبال راهی تضمین شده برای اخذ ویزای انگلیس و سفر به این کشور زیبا و تاریخی هستند. متاسفانه در جند دههٔ اخیر روابط سیاسی ایران و انگلستان خوب پیش نرفته و همین امر باعث بسته شدن سفارت انگلیس در ایران، سخت گیری‌های افسران سفارت برای متقاضیان ایرانی دریافت روادید این کشور و سایر مسائل شده و امروزه این حساسیت‌ها حتی از پیش بیشتر هم هست. همین امر باعث می‌شود کوچک‌ترین اهمال در مورد وقت سفارت انگلیس و نیز ارائهٔ مدارک مهر ریجکت را بر درخواست ویزای شما بزند. به همین دلیل اگر به هر دلیلی قصد سفر به این کشور پهناور و قدرتمند را دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً با مشاوران و کارشناسان حرفه‌ای شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی در ارتباط باشید تا با توجه به مقتضیات روز بهترین و کم ریسک‌ترین نوع ویزای انگلیس را به شما معرفی کنند، مدارک شما را بررسی کرده و ابهامات و ایرادات احتمالی را رفع نمایند و امور وقت سفارت انگلیس و نیز پیکاپ ویزای انگلیس را برایتان به انجام برسانند تا کمترین فشار را در این راه حس کنید. ما در این مطلب به صورت ویژه در مورد وقت سفارت انگلیس به شما اطلاعات کاربردی و دقیقی ارائه می‌کنیم تا بتوانید به این وسیله اطلاعات خود را بالا ببرید. پس همراه ما باشید.

سفر به انگلستان و مقتضیات آن

متداول‌ترین سوالی که از سوی مسافران عزیز پرسیده می‌شود این است که برای سفر به انگلیس چه مدارکی نیاز داریم. باید گفت که ایتدایی‌ترین مدارک برای سفر به بیشتر کشورهای دنیا از سوی ما ایرانی‌ها پاسپورت و ویزا است. پاسپورت را که همیشه و همه‌گس برای هر سفر خارحی نیاز دارند و نشان از قانونی خارج شدن شما از کشور مبدا دارد. اما در مورد ویزا باید گفت که تعدد کشورهایی که می‌توان بدون ویزا در آنها رفت و آمد کرد در مورد ایران بسیار محدود است و به چند کشور همسایه و چند کشور افریقایی ختم می‌شود. بنابراین می‌توان از ویزا هم به عنوان مدارک اصلی مورد نیاز یاد کرد. اما جهت اخد همین ویزا بایستی مراحلی طی شود که همان مراحل مدارک دیگری نیاز دارد. ابتدا باید نوع ویزای درخواستی خود را مشخص کنید. برای مثال در سفر به بریتانیا نیاز به ویزای تحصیلی داشته و قصد تحصیل در انگلستان را دارید، ویزای کاری می‌خواهید تا دعوتنامهٔ شرکت مورد نظر را با خود برده و آنجا مشغول به کار شوید، ویزای درمانی می‌خواهید تا با پروندهٔ پزشکی خود برای درمان راهی بیمارستان‌های خوب این کشور شوید یا برای سفری تفریحی دنبال ویزای گردشگری هستید. البته باید گفت که اینها فقط چند نمونهٔ پر طرفدار از انواع ویزای انگلیس هستند و می‌توانید در مورد انواع ویزای انگلیس در مطالب همین سایت اطلاعات مفیدی را بخوانید. نکته اینجاست که شما می‌توانید با اخذ ویزای انگلیس علاوه بر سفر به این کشور از اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی هم دیدن کنید و برای همین به ویزای انگلیس ویزای بریتانیا هم می‌ گویند. اما اینکه بعد از انتخاب نوع ویزای درخواستی با کمک مشاوران ساحل شنی چه باید کرد؟ پس از آن باید وارد سایت مربوطه شده و امور ثبت نام ویزای خود را انجام دهید. در این مرحله اطلاعات اولیهٔ خود را وارد کرده و درخواست خود را ثبت می‌کنید. سپس باید مدارک مورد نیاز را آماده کرده و به شرکت ساحل شنی بسپارید تا ابتدا در دپارتمان ترجمه تمامی مدارک شما به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود و سپس این مدارک توسط کارشناسان باتجربه و کارآمد ما مورد بررسی قرار بگیرند و هر گونه ایراد یا نقص احتمالی برطرف شود. سپس باید نسبت به اخذ وقت سفارت انگلیس اقدام کنید.

وقت سفارت انگلیس چیست و روش اخذ آن چگونه است؟

منظور ما از وقت سفارت انگلیس چیست؟ تا اینجای کار ما مدارک را آماده کرده‌ایم. حالا وقت آن رسیده است که پس از بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان و تائید آنها این مدارک را به دست افسران سفارت برسانیم تا آنها مدارک را بررسی کرده و نتیجهٔ درخواست ما را به ما اطلاع دهند. به رزرو وقت در سفارت انگلیس برای ارائهٔ مدارک و انجام امور لازم وقت سفارت انگلیس می گویند. همان طور که خودتان می‌دانید و قبلاً هم اشاره کردیم سفارت انگلیس در ایران بسته شده و راهی جز سفر به کشورهای همسایه برای انجام امور وقت سفارت نداریم. البته همین جا دست نگه دارید! خبر خوب اینکه اخیراً در ایران هم شرکت VFS Global به عنوان نمایندهٔ رسمی سفارت انگلیس در تهران حضور دارد و می‌توانید از این طریق برای وقت سفارت در خودِ ایران هم اقدام نمایید. با این حال هنوز هم برخی از هم وطنان ما به دلایلی دیگر کشورها را ترجیح می‌دهند و ما در بخش‌های بعدی مفصل در این مورد بحث می‌کنیم. نکته اینجاست که همکاران ما در شرکت ساحل شنی نزدیک‌ترین وقت سفارت ممکن را برای شما رزرو می‌کنند و شما بایستی در روز و ساعت تعیین شده در سفارت حضور داشته باشید. با حضور در سفارت بایستی مدارک خود را تحویل داده و امور انگشت نگاری و احراز هویت را به انجام برسانید. به علاوه باید وجه مورد نیاز برای بررسی مدارکتان را هم واریز کرده و رسید آن را همراه دیگر مدارک تحویل دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که از متقاضیان ویزای تحصیلی انگلیس مصاحبه‌اسی هم گرفته می‌شود. پس از آنکه امور وقت سفارت انگلیس را به انجام رساندید باید حدود بیست روز کاری منتظر بمانید تا جواب ررسی مدارک شما بهتان ایمیل شود. اگر ریجکت شده باشید که باید مجدداً اقدام کنید. در صورت اکسپت شدن ویزای شما، باید به سفارت رفته و با ارائهٔ مدارک ویزای خود را تحویل بگیرید. به این مرحله اصطلاحاً پیکاپ ویزای انگلیس می گویند.  

در وقت سفارت انگلیس به چه مدارکی نیاز داریم؟

پاسخ این سوال به دو بخش تقسیم می‌شود. اول مدارکی که باید تحویل سفارت دهید و دوم مدارکی که باید برای حضور در سفارت در اختیار داشته باشید. مدارک ارائه شده به سفارت با توجه به نوع ویزای درخواستی متفاوت است. با این حال مدارک کلی که در تمامی انواع ویزا مشترک هستند عبارتند از:

 • شناسنامه و کارت ملی به عنوان مدارک هویتی
 • پاسپورت با انقضای یک ساله به همراه گذرنامه‌های قبلی
 • ریز پرینت حساب شخصی و جاری سه ماه گذشته
 • دو قطعه عکس رنگی با پیش زمینهٔ سفید که اخیراً انداخته باشید و روتوش نداشته باشد
 • مدارکی دال بر استطاعت مالی برای سفر به انگلیس مثل ارائهٔ سند ملک
 • دعوت‌نامه (در صورت وجود)
 • ووچر هتل
 • سند ازدواج
 • مدارک شغلی مانند گواهی اشتغال به کار، پروانهٔ کسب، لیست بیمه، کارت پرسنلی، حکم و کارت بازنشستگی، پروانهٔ مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و غیره

اما اگر منظور ما مدارکی باشد که برای حضور در سفارت انگلیس مورد نیاز است، باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • اسکن صفحۀ اول پاسپورت به صورت تمام رنگی و با کیفیت بالا
 • فُرم تکمیل‌شدۀ درخواست وقت سفارت انگلیس به زبان فارسی
 • ووچر هتل محل اقامت در انگلیس 
 • برگۀ رزرو بلیت رفت‌ و برگشت
 • در صورتی که دعوتنامه دارید، فایل اسکن دعوت‌نامۀ انگلیس و مدارک هویتی دعوت‌ کننده

برای اخذ وقت سفارت انگلیس چقدر زمان لازم است؟

این موضوع دقیقاً به تعداد درخواست کنندگان دارد. اگر تعداد درخواست کنندگان کم باشد می‌توان به راحتی وقت سفارت انگلیس را تعیین کرد. اما باید بدانید که علی رغم سختگیری‌ها و فشارهای اعمال شده بر مسافران، همچنان تعداد زیادی از ایرانی‌ها متقاضی سفر به انگلیس هستند و همین امر زمان تعیین وقت سفارت انگلیس را بیشتر می‌کند. با این حال همکاران ما در شرکت گردشگری ساحل شنی با پیگیری‌های مستمر می‌توانند طی ده روز کاری وقت سفارت شما را در شهر یا کشور مورد نظرتان تعیین کرده و به ثبت برسانند.

آیا می‌توان در ایران هم وقت سفارت انگلیس را تعیین کرد؟

همان طور که در چند بخش قبل اشاره شد، شرکت VFS Global به عنوان نمایندهٔ رسمی سفارت انگلیس در ایران می‌تواند امور اخذ مدارک و انگشت نگاری شما را انجام دهد تا نیازی به سفر به دیگر کشورها نداشته باشید. نکتهٔ مهم در این باره کاهش فوق العادهٔ هزینه‌های شما در روند وقت سفارت انگلیس است. شما برای وقت سفارت انگلیس در دیگر کشورها باید هزینهٔ رفت و آمد، حمل و نقل شهری، اقامت چند روزه در هتل و خورد خوراکتان را حساب کنید. در صورتی که با این کار تمامی اینها کنسل می‌شود و به علاوه می‌توانید بدون استرس و راحت ‌تر در زمان مورد نظر به شرکت مورد تایید سفارت برسید. باید بدانید که تصمیم گیری در مورد مدارک شما و در نهایت درخواست ویزایتان هیچ تفاوتی بین شرکت تهران و دیگر کشورها نمی‌کند و VFS Global در تهران تمامی مدارک را به سفارت انگلیس می‌فرستد تا افسران سفارت در مورد درخواست شما نظردهی کنند.

 • نشانی  VFS Global در ایران- تهران:

۰۱st Floor, Building No 11, Rachel Curey Avenue, Alvand Street, Argenti na Square, Tehran, IRAN

تعیین وقت سفارت انگلیس در دیگر کشورها

با وجود اطلاعاتی که در بالا ارائه شد، برخی افراد ترجیح می‌دهند وقت سفارت خود را در دیگر کشورها انجام دهند و شاید یکی از دلایل آن اخذ وقت سفارت نزدیک‌تر نسبت به تهران است؛ چراکه VFS Global تهران متقاضیان زیادی دارد. یکی از کشورهای در دسترس و راحت برای تعیین وقت سفارت ترکیه ترکیه است. شما در ترکیه می‌توانید در هر دو شهر استانبول و آنکارا امور وقت سفارت انگلیس خود را به انجام برسانید و این به انتخاب شما بستگی دارد تا همکاران ما وقت شما را رزرو کنند. می‌توانید برای دو الی سه روز سفر برنامه ریزی کنید و قبل از روز وقت سفارت یک بار تا مقصد مورد نظرتان بروید تا زمان مورد نیاز و مسیری که باید طی کنید را ببینید و آن روز بدون استرس و به موقع به سفارت برسید. البته در ترکیه هم برای ارائهٔ مدارک به خودِ سفارت انگلیس نمی‌روید و شرکت مخصوصی مدارک را از شما دریافت می‌کنند.

 • نشانی Teleperformance (TLS) در ترکیه- آنکارا:

TLScontact Ankara Visa Application Centre, Sheraton Business Centre, Noktali sokak, Kavaklidere, Ankara, TURKEY
PO Box 06700

 • نشانی Teleperformance (TLS) در ترکیه- استانبول:

Profili AVM, Cemal Sah ir Cad., Kat:4 No:138/a, Mecidiyekoy, Istanbul, TURKEY

امارات متحدهٔ عربی هم جزو کشورهایی است که رفت و آمد آسانی از ایران دارد و می‌توانید با توجه به خلوت‌تر بودن سفارتش زمان زودتری را برای وقت سفارت انگلیس رزرو کنید. برای سفر به امارات هم باید یک سفر دو الی سه روزه را در نظر بگیرید و به یکی از دو شهر دبی یا ابوظبی بروید و امور وقت سفارت خود را به انجام برسانید. امارات این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید با پرداخت مبلغی حدود هفتاد دلار وقت سفارت انگلیس را به صورت فوری تعیین کنید. این امکان در کشور ترکیه هم موجود است.

 • نشانی VFS Global در امارات متحدۀ عربی- ابوظبی:

VFS Abu Dhabi Visa Application Centre, Shining Tower, Level 25, King Khalid Bin Abdel Aziz 26th Street, Adjacent to Khalidyah Mall, Abu Dhabi, UAE
PO Box 30023

 • نشانی VFS Global در امارات متحدۀ عربی- دبی:

VFS Dubai Visa Application Centre, Wafi Mall, 3rd Floor, Falcon, Phase 2 Umm Hurair 2, Dubai, UAE
PO Box 114100

آیا سرویس‌های دیگری برای وقت سفارت انگلیس وجود دارد؟

در صورتی که بخواهید خارج از ایران وقت سفارت انگلیس خود را تعیین کنید می‌توانید از امکانات و سرویس های این کشورها استافده کرده و در شرایط ویژه‌ای این مرحله از اخذ ویزای انگلیس خود را پیش ببرید. از جمله سرویس‌های متدوال سرویس Priority وقت سفارت انگلیس است. شما با استفاده از این سرویس می‌توانید نتیجهٔ درخواست ویزای خود را بین پنج تا هشت روز کاری دریافت کنید. اگر باز هم عجله دارید و نمی‌توانید یک هفته منتظر بمانید می‌توانید از سرویس Super Priority  استفاده کنید تا تنها ظرف بیست و چهار ساعت مدارک شما بررسی شده و نتیجه به اطلاع شما برسد. البته این را بدانید که این سرویس تنها در امارات و برای کشانی که اقامت امارات را دارند امکان پذیر خواهد بود. البته استفاده از این سرویس‌ها تضمینی برای پذیرفته شدن درخواست شما نیست و تنها روند اطلاع رسانی را جلو می‌اندازد. از دیگر سرویس‌های ویژه موجود در دو کشور ترکیه و امارات می‌توان به خدمات Passport Pass Back  هم اشاره کرد که در روز وقت سفارت انگلیس مدارک و پاسپورت شما بررسی شده و گذرنامه به شما برگردانده می‌شود. این خدمات برای کسانی که به هر دلیلی نیاز دارند تا پاسپورت را همراه خود برده و در سفارت نگذارند بسیار مناسب است. در پایان این روند وقت سفارت انگلیس، مدارک شما بررسی شده و نتیجه به شما اطلاع رسانی می‌شود. در صورت پذیرش درخواست با همکاران ما در ارتباط خواهید بود تا پیکاپ ویزای انگلیس شما را انجام داده و ویزا را در تهران در دستان شما بگذارند.

شما با اخذ ویزای بریتانیا می‌توانید به کشورهای انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی سفر کنید. برای اخذ وقت سفارت بریتانیا (یا وقت سفارت انگلیس) و ویزای بریتانیا با متخصصان ما در شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی تماس حاصل فرمایید. مرکز ساحل شنی، آمادۀ خدمت‌رسانی در تعیین وقت سفارت انگلیس و اخذ ویزای انگلیس می‌باشد. برای درخواست مشاوره در مورد مدارک لازم اخذ ویزا و وقت سفارت انگلستان با شماره تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 15 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن